fbpx
Slow news

Docudays UA оголосив переможців

У межах фестивалю показали 62 фільми з 34 країн світу
Кірста Олена, 07.06.2024

21-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив переможців.

Традиційно фільми на Docudays UA змагалися в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також у номінації Rights Now!

Головний приз конкурсу DOCU/СВІТ отримав фільм «Золоте життя» режисера Бубакара Санґаре. На думку журі, «цей фільм створює власну витончену кіномову, коливаючись між захопливою процедурною драмою — у жорсткому світі пилу, каменю, багна, сталі та поту — і ніжним портретом молоді, що працює в непевних умовах».

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/СВІТ отримала стрічка «Фрагменти льоду» режисерки Марії Стоянової. Фільм створено на основі матеріалів з відеокасет її батька — фігуриста, який записував відеощоденники під час закордонних гастролей з українським балетом «Балет на льоду». Ця стрічка також отримала головну нагороду в конкурсі DOCU/УКРАЇНА.

Спеціальну відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА вручили фільму Nice Ladies режисерки Марії Пономарьової — історія про найстаршу в Україні жіночу команду з чирлідингу Nice Ladies, які готувалися до Європейського чемпіонату, однак повномасштабне вторгнення докорінно змінило їхнє життя.

Фото: Назар Фурик

Головний приз конкурсу DOCU/КОРОТКО здобула стрічка Тараса Співака «Під знаком якоря», що досліджує складні та часом парадоксальні зв’язки між війною та культурою, радянським минулим та сучасністю. Фільм базується на матеріалах кіноархівів часів розпаду СРСР та перших років незалежності України.

Спеціальну відзнаку журі DOCU/КОРОТКО та Спеціальну відзнаку студентського журі отримав фільм «Кіоск» Даніеля Стопи — емоційна історія про жіночу солідарність перед обличчям знущань.

Головний приз премії Андрія Матросова присудили стрічці «Трішки чужа» режисерки Світлани Ліщинської, а спеціальну відзнаку — фільму «Місія 200» Володимира Сидька. 

Приз глядацьких симпатій отримала стрічка «Все має жити» режисерів Тетяни Дородніциної та Андрія Литвиненка.

У межах церемонії нагородження організатори події представили переможців спеціальної нагороди від мережі фестивалів документального кіно Doc Alliance Award 2024. Серед повнометражних фільмів нагороду здобула стрічка The Landscape and the Fury, серед коротких метрів — стрічка Crushed. Спеціальну відзнаку Doc Alliance Award отримав короткий метр Getty abortions.

Фото: Поліна Полікарпова
Фото: Поліна Полікарпова

Усі, хто здобули головні призи в конкурсах DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА, DOCU/КОРОТКО номінації RIGHTS NOW!, а також головну нагороду студентського журі та приз глядацьких симпатій, отримають від фестивалю по 35 тисяч гривень.

9-11 червня відбудуться глядацькі дні фестивалю: фільми-переможці конкурсних програм та фестивальні хіти можна подивитися у кінотеатрі «Жовтень».

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Перші пари офіційно одружились онлайн у Дії
Невдовзі послуга буде загальнодоступною
Користувачам із ЄС не будуть доступні ШІ-функції в iOS 18
Причиною називають вимоги закону про цифрові ринки
Кінофестиваль «Миколайчук Open» оголосив переможців
Вони отримали статуетки фестивалю та грошові винагороди
Виходить друком перше число оновленого журналу «КІНО-КОЛО»
Робота над випуском тривала майже 3 роки
З’явилась безоплатна гаряча лінія із цифрової безпеки
Фахівці консультують з питань онлайн-шахрайства та зламу акаунтів у месенджерах
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень