fbpx
Кейси

Чому New Balance отримали статус кросівок для татів

Про модель New Balance 990, Стіва Джобса й цінності бренду
Данилюк Даяна, 17.11.2020

Нині у спортивного бренду New Balance предcтавлена широка лінійка кросівок для повсякденного життя, активного відпочинку й спорту. Бренд співпрацює зі всесвітніми марафонами, комунікує через амбасадорів та показує свою громадську позицію через соцмережі. 

Попри те що взуття New Balance представлене для всіх соціальних груп, у певний момент окремі моделі здобули собі статус “кросівок для татів”. Тому ми розповіли детальніше про появу бренду, його технології виготовлення взуття та чому дорослі чоловіки віддають перевагу взуттю New Balance.


New Balance 

New Balance Athletics, Inc. — одна з найстаріших американських компаній-виробників взуття.

Історія New Balance почалася в далекому 1906 році в американському місті Белмонт, де 33-річний емігрант з Англії Вільям Райлі заснував лабораторію з розроблення та виробництва ортопедичного взуття.

Спостерігаючи за куркою, яка гуляла в саду, Райлі звернув увагу на її виняткову стійкість і здатність балансувати завдяки будові лапи, що має три опори.

Цю ідею розробник і взяв за основу конструкції опорної системи для взуття. Він розробляє спеціальний супінатор, що створює опору для п’ятки на трьох точках за аналогією до курячої лапи. Ця технологія приносить Райлі визнання, а фірма отримує першу офіційну назву — New Balance Arch Company.

Із часом New Balance починає виготовляти кросівки для бігу, бейсболу, тенісу, боксу та індивідуальні замовлення для спортсменів.

New Balance — одна з небагатьох взуттєвих компаній, яка продовжує виробляти частину продукції в Англії та США. В інтерв’ю GQ стратегічний менеджер компанії Кріс Девіс сказав: “Ми твердо впевнені, що взуття, виготовлене в США, є більш якісним. Матеріали тут кращі, ми маємо хорошу робочу силу, тому продукт виходить якісним”. 

Така політика надала компанії стійкої привабливості як американській торговій марці. Для жителів Америки, знаних своїм патріотизмом, бренд взуття, який продовжує виробляти інноваційний продукт на рідній землі, значно привабливіший за інші бренди. 


Перша версія New Balance 990 та улюблене взуття Стіва Джобса

Перша версія New Balance 990 вийшла у 1982 році. Тоді це були перші бігові кросівки на прилавках магазинів із цінником в $100 (у 2020 році ця ціна еквівалентна $273). Їх висока вартість була виправдана надзвичайною на той час технологією, у якій одна проміжна підошва складалася з трьох шарів піноматеріалу EVA.

Бренд вважав, що такі кросівки будуть цікаві тільки ентузіастам і професіоналам. Однак уже в перші шість місяців продажі перевищили 50 тисяч пар замість очікуваних 5 тисяч за рік.

У 2001 році вийшла нова версія цієї ж моделі — New Balance 991, яка отримала статус “татового взуття”. Саме цю модель довгий час носив генеральний директор Apple Стів Джобс.

У 2006 році компанія представила світу New Balance 992, на заміну старій 991. Але попри всі очікування, Стів Джобс з’явився на першій презентації iPhone в 2007 році в кросівках старої моделі.

Лише згодом того ж року Джобс почав регулярно взувати сріблясто-сіре взуття New Balance 992, яке найбільше асоціюється з ним досі.

“Він, мабуть, мав їх у своїй шафі, але не хотів переходити”, — жартував дизайнер Джонатан Бекон, який почав працювати в New Balance в 1999 році.


New Balance у фільмі “Це безглузде кохання”

“Це безглузде кохання” — американська романтична комедія, яка розпочинається кадром людських ніг у різноманітному взутті за столиками ресторану. За хвилину ми бачимо головних персонажів — Кала в кросівках New Balance та його дружину Емілі в туфлях. 

Кал утілює архетип американського чоловіка за 40, в якого є дружина, діти та дім. Проте після того, як дружина зізнається про зраду і просить розлучення, життя чоловіка змінюється. Він починає ходити до бару, де знайомиться зі спокусником жінок Джейкобом. Бажаючи допомогти новому знайомому, Джейкоб веде Кала до торгового центру й повністю змінює його стиль і гардероб. 

При зустрічі Джейкоб запитує Кала: “Що сталося з твоїми ногами?” — маючи на увазі стару пару New Balance 407. Після цього він питає: “Ти Стів Джобс? Ти мільярдер і власник Computers? Ні? У такому раз ти не маєш права носити кросівки New Balance”. 

Цією фразою Джейкоб натякає на те, що ти можеш носити старі кросівки New Balancе, не турбуючись про свій зовнішній вигляд, лише коли вже чогось досягнув. Щоб привернути увагу жінок і мати гарний вигляд — потрібно відповідно вдягатися. 


Реліз New Balance 990v5

У 2019 році New Balance представили п’яту версію легендарних NB 990. Сьогоднішня модель помітно відрізняється від першої версії, але в компанії кажуть, що не хочуть видозмінювати дизайн надто сильно. Як і попередні версії, всі пари NB 990v5 виробляють на фабриці у США.

“Ми фокусуємося на одній або двох деталях і привертаємо увагу саме до них. Тому що завжди є страх втратити покупців через те, що ми зробили забагато.”

До релізу нової моделі New Balance випустили рекламну кампанію, яка ацентує на тому, що класична модель New Balance 990 завжди залишається в моді, і протягом довгого часу її носили всі — від супермоделей до татів.


Що по висновках?

New Balance не соромляться того, що їхнє взуття носять різні групи населення. У цьому вони вбачають ексклюзивність моделі, створеної ще у 1982 році.

Саме завдяки поєднанню практичності та зручності з нейтральним сірим кольором знаменита модель 990 стала улюбленою парою взуття Стіва Джобса. Таким чином компанія не тільки стала відомою, а й ще раз наголосила на своїх цінностях.

Читайте також у рубриці Кейси
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Чому українці волонтерять та донатять: дослідження фонду КОLO
В опитуванні взяли участь респонденти із 42 країн світу
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень