fbpx
Slow news

«Бізнес під час війни» – новий документальний фільм від Ukraїner

Він розповідає історії українських підприємців
Кірста Олена, 27.05.2024

Спільнота Ukraїner презентувала документальний фільм «Бізнес під час війни». Він розповідає історії українських підприємців, які продовжують вдало розвивати свою справу в умовах повномасштабної війни.

Команда проєкту вже розповідала про діяльність цих компаній упродовж 2018—2020 років. Тепер вирішили знову поспілкуватися й поцікавитися тим, як бізнеси адаптувалися до роботи в умовах війни.

У фільмі глядачі дізнаються 5 історій українських підприємців, серед яких ткацьке ательє з Херсонщини, що виготовляє авторські килими; виробник шкарпеток з Рубіжного; компанія, що виготовляє зарядні станції для електромобілів; майстерня виробів з кераміки зі Слов’янська й виробник корму, який допомагає постраждалим від війни тваринам.

До слова, український бізнес під час повномасштабної війни отримує не лише виклики, а й підтримку. Зокрема, нещодавно стартувала програма для ветеранів, військових та другого з подружжя «Траєкторія». Її мета — надати підприємцям-початківцям базові знання, практичні поради та фінансову підтримку для започаткування й розвитку власної справи. Програму ініціювали мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та мережа мультимаркетів «Аврора».

«У Мінцифрі ми активно працюємо над цифровою трансформацію бізнесу. Ініціюємо освітньо-грантові програми, впроваджуємо нові цифрові сервіси та послуги. Також підтримуємо ініціативи партнерів, спрямовані на розвиток підприємницьких здібностей українців. Серед таких ініціатив — новий акселератор “Траєкторія”. Він покликаний надати ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх сімей ресурси й інструменти для втілення підприємницьких амбіцій. За результатами дослідження, 64% ветеранів та чинних військовослужбовців хочуть відкрити власну справу. Тож наша спільна мета — підтримати їх на цьому шляху та створити умови для успішного розвитку малого й середнього бізнесу в Україні», — розповіла заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Участь у Програмі можуть взяти:

  • ветерани (особи, що мають статус УБД);
  • військові (особи, що брали участь у заходах із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії);
  • другий із подружжя (офіційний чоловік/дружина ветерана або військового, зокрема загиблих, зниклих безвісти та полонених).

Під час відбору заявок пріоритет матимуть бізнеси, що виробляють кухонний інвентар, метал для кухні, текстиль, рушники, одяг, аксесуари, іграшки, товари з пластику, та швейні підприємства.

За результатами навчання та представлених бізнес-проєктів, 50 учасників отримають на конкурсній основі по 100 000 гривень фінансової підтримки на започаткування або розвиток власної справи.

Дізнатися більше про проєкт та подати заявку на участь можна за посиланням.

Дедлайн подання заявки — 16 червня 2024 року.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Перші пари офіційно одружились онлайн у Дії
Невдовзі послуга буде загальнодоступною
Користувачам із ЄС не будуть доступні ШІ-функції в iOS 18
Причиною називають вимоги закону про цифрові ринки
Кінофестиваль «Миколайчук Open» оголосив переможців
Вони отримали статуетки фестивалю та грошові винагороди
Виходить друком перше число оновленого журналу «КІНО-КОЛО»
Робота над випуском тривала майже 3 роки
З’явилась безоплатна гаряча лінія із цифрової безпеки
Фахівці консультують з питань онлайн-шахрайства та зламу акаунтів у месенджерах
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень