fbpx
Кейси

Арт-технології: п’ять кейсів колаборацій брендів з мистецтвом

Колаборації Google, Samsung, Phillips, Apple та Huawei
Олексій Сімончук, 27.01.2020

Доступ до мільйонів картин з усього світу, брендові магазини, які нагадують витвір мистецтва та арт-перфоманси, що ставлять за мету нагадати людям про користь овочів.

Розповідаємо про колаборації технологічних компаній зі світом мистецтва.


Google

Компанія створила онлайн-платформу Google Arts & Culture. Вона дає доступ до цифрових колекцій понад 1200 культурних організацій та музеїв світу з 70 країн. Це щонайменше шість мільйонів картин, фотографій, відео і документів.

Google навіть має власний Культурний інститут, який займається цим і подібними проєктами. Наприклад, у 2013 році він відкрив у Парижі лабораторію Le Lab. У ній інженери Google в тісній співпраці з художниками розробляють і тестують технологічні рішення, які повинні змінити наше сприйняття мистецтва. Так, команді лабораторії вдалося створити роботизовану гігапіксельну камеру Google Art Camera, за допомогою якої можна оцифрувати найдрібніші деталі творів мистецтва.

Також команда Google розвиває додаток Tilt Brush, за допомогою якого можна створювати твори мистецтва в тривимірному просторі. А у березні 2017 року Google вперше виступила партнером ярмарку сучасного мистецтва Art Basel в Гонконзі, де була показана виставка «Віртуальні кордони». На ній роботи п’яти міжнародних художників, попередньо номінованих на участь в арт-резиденції Google, представили у тривимірному просторі. 

boychild, Untitled Series of Hand Dances, 2017 for Art Basel Hong Kong x Google Arts & Culture 2017


Samsung

Samsung Electronics зробила колаборацію з художником Іл Хуном Рохом. Вони створили дизайн з використанням світлодіодних модулів освітлення.

Так з’явився проєкт Saepio. Це світлодіодні джерела світла, які виглядають, як люстра. Вони не мають лампи або світильника, і світять за допомогою оптичних волокон.

Samsung Newsroom 

Для створення витвору мистецтва було використано вісім світлодіодних модулів та два блоки живлення. «Я намагався зробити художній твір, який можна використовувати в реальному житті в рамках освітлення. Мені сподобався процес перетворення знайомих світлових меблів у нову форму мистецтва», — сказав художник.


Phillips

Компанія Philips і рекламне агентство Ogilvy випустили ролик, для зйомок якого підмінили кілька картин в амстердамському Рейксмюсеумі — одному з найбільш відвідуваних музеїв світу. Щоб звернути увагу відвідувачів на важливість здорового харчування, автори прибрали полотна із зображенням фруктів і овочів, а замість них повісили копії цих же картин, але з порожніми столами та посудом.

На одному з полотен все ж залишили яблуко, але як тільки відвідувачі наближалися до картини, виходив ілюзіоніст, який «брав» яблуко з картини і відправляв його в соковитискач.

«Дослідження показують, що 86% європейців не споживають необхідної кількості фруктів і овочів. Це може призвести до великих проблем зі здоров’ям, — кажуть автори реклами. — Щоб привернути увагу до цієї ситуації, нам потрібно було бути сміливими. На жаль, натюрморти і здорове харчування — не найбільш захоплюючі теми. Так що нам довелося “вкрасти” фрукти з картин прямо на очах у відвідувачів».


Apple

Компанія створила три варіанти близького знайомства з доповненою реальністю. Серія містить інтерактивну прогулянку, орієнтовану на міжнародне мистецтво, магазин How-To для створення AR та арт-експонат Amass.

Це все було створено у партнерстві з Новим музеєм Нью-Йорку. Новий музей запросив сім митців з усього світу, щоб внести їх творчість у досвід. Серед них — Нік Кейв, Наталі Дюрберг, Ганса Берга, Цао Фей, Джон Джорно, Карстен Гьоллер і Піпілотті Ріста.

Також Apple почала підходити з мистецької точки зору до створення власних магазинів. Так, дизайнерська студія Foster+Partners у 2018 році спроєктувала оздоблення нового магазину Apple в Макао. Ставку зробили не на високі технології, а на інноваційне повернення до натуральних матеріалів.

Скляні стіни магазину, покриті дуже тонкими кам’яними пластинами, створюють ілюзію суцільної кам’яної стіни, яка пропускає світло. Будівля за периметром обсаджена бамбуком, також всередині приміщення є невеликий бамбуковий гай. Рослини посаджені в білі прямокутні форми і проникають на другий поверх крізь квадратний отвір, вирізаний в центрі підлоги.

Для нового магазину Apple на площі в центрі Мілана студія Foster + Partners звела амфітеатр з фонтаном. Сходи, що ведуть в магазин, проходять між двома скляними стінами, за якими скочуються струмені води. За словами керівника студії, таке рішення повинно нагадувати відвідувачам магазину про радість дитини, яка біжить крізь струмені справжнього фонтану, але при цьому скло не дозволить їм промокнути.


Huawei

Huawei разом з французькою організацією «Національний музей Гран-Пале» розробила проєкт з оцифрування творів мистецтва. Окрім того, що так спрощується доступ до цих творів та їх використання, їхнє оцифрування дозволяє Huawei запропонувати на своїх телефонах високомобільну роботу користувача.

Компанія Huawei співпрацює з низкою культурних установ, які надали художні твори для створення цифрових репродукцій, що можуть зберігатися та розповсюджуватися користувачами телефонів Huawei. Компанія також працює з учнями школи дизайну з Іспанської школи TAI та Французького університету Сорбонна з метою створення нових сучасних дизайнів. Також компанія працює з такими великими брендами, як Netflix, Fox і Paramount для розробки нових тем.

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень