fbpx
Slow news

Опублікували дослідження про стан українських регіональних медіа

Найбільше зараз бракує SMM-ників, журналістів, новинарів, кореспондентів і авторів
Бондар Каріна, 18.05.2023

Media Development Foundation представило результати щорічного дослідження про стан українських незалежних регіональних редакцій за рік повномасштабного російського вторгнення.

Незалежні редакції змогли адаптуватися до воєнних умов, хоч і не на 100%. Опитані регіональні медіа розширили команди, найнявши 109 працівників. Однак вони зазначають, що все ще відчувають дефіцит кадрів — найбільше бракує SMM-ників і новинарів.

Редакції зменшили кількість російськомовних версій. Наразі їх мають лише 9% опитаних медіа. 2021 року цей показник становив 25%. Окрім цього, переважна більшість опитаних медіа (81,9%) ведуть свої канали комунікації виключно українською мовою.

 Основні виклики перед медійниками

Попри воєнні виклики більшість редакцій (60,5%) не мають документа, який регламентує дії організації під час кризових ситуацій.

Найбільшими проблемами роботи під час війни респонденти назвали психологічний стан команди й дефіцит кадрів — це відзначили 16,3% опитаних. А також серед гострих проблем — дефіцит коштів (15,8%).

 Команди редакцій розширилися, але все ще відчувають дефіцит кадрів

Щодо фахівців, яких наразі бракує опитаним редакціям, на першому місці — SMM-ники. Редакції також шукають журналістів, новинарів, кореспондентів і авторів. Водночас більшість медій розширили штат під час війни: 63,6% редакцій мають більше працівників, ніж до повномасштабного вторгнення. За цей час опитані медіа працевлаштували 109 фахівців, що становить 19,9% нинішнього людського ресурсу.

Кожна п’ята людина, яка зараз працює в медіаорганізаціях, працевлаштувалась уже під час повномасштабної війни. Але це не стосується фрилансерів. У 43,2% медіа принаймні один із працівників служить у ЗСУ. І майже всі з них (~ 95%) зберігають за ними робоче місце. Також редакції, що мають у своєму складі військовослужбовців, допомагають їм фінансово.

 Зміни в бюджеті медіа через війну

Зараз гранти фактично стали основною часткою бюджетів редакцій та основним каналом монетизації медіа. 54,8% опитаних редакцій зазначили, що в них збільшилися грантові надходження.

Паралельно медіа розвивають читацьку підтримку. Наразі читачі матеріально підтримують 44,2% опитаних. Ще 9,3% медіа вказали, що підтримку читачів вони спрямовують на волонтерські збори для військових і жителів прифронтових територій.

 Тенденції у створенні контенту

Основним форматом контенту залишаються новини, їх зараз публікують більше: про це сказали 81,5% респондентів проти 76,8% минулоріч.

Редакції все ще дуже хочуть робити відео — такі наміри мають понад половина (52,3%) опитаних, а також створювати складні матеріали на кшталт розслідувань. Зараз розслідування публікують 51,1% опитаних редакцій. Утім, майже половина опитаних медійників зазначила, що під час створення таких матеріалів зазнавали тиску, переважно від місцевої влади (43,2%).

Через війну збільшилася кількість чутливого контенту в медіа. Тож медійники пройшли відповідне навчання на курсах та онлайн-тренінгах. Про це повідомили 40,9% опитаних редакцій.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень