“Я фотограф і знімаю лайфстайл. Цим описом я завжди ніби намагаюсь описати всю широту моєї діяльності. Тому що знімаю все: їжу і бізнес-портрети, весілля і латекс, свята й воєнну документалістику.”
У потоці новин, подій, роботи книжки стали для Романа Єременка способом трохи “вгамувати” мозок. Він любить читати перед сном, читати замість гортання TikTok та Instagram. Один розділ, щоб запустити фантазію — і можна спати.
На прохання Bazilik Media Роман підготував добірку книжок, які допоможуть фотографам у професійній діяльності, а також книжок “для душі”, про які ви точно вже чули.
Книжка, яку варто прочитати фотографам: Генрі Керол “Як знімати неймовірні фотографії”
Видавництво ArtHuss випустило вже декілька перекладів українською книжок для фотографів. Ця книжка Генрі Керола може здатись простою для досвідчених фотографів, але вона допомагає трохи систематизувати власні підходи. У ній автор бере фотографії і описує підхід, можливості, способи поліпшення. Це допомагає проаналізувати й свої роботи. Зрозуміти, чого їм бракує, щоб працювати краще.
“Навесні 22-го року почав багато знімати Київ. Бо місто дуже змінилось. І отримав так багато фідбеку від людей, які були змушені виїхати, що створив телеграм-канал Ромка, дай фоток!, куди завантажую свої фото Києва та інших міст”.
Книжка, яку варто почитати НЕ фотографам: Гельмут Ньютон “Автобіографія”
Книжка про легендарного фотографа не для фотографів. Вона проілюстрована чудовими фотографіями Ньютона. Ти наче поринаєш у той світ старої моди і стилю, за яким сховане звичайне життя фотографа, що намагається “пробитись у світ”.
Книжка, яку готовий перечитувати й перечитувати: Антуан де Сент-Екзюпері “Маленький Принц”
Світова класика. “Маленький принц” — найвідоміший твір французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Цю книжку багато людей читали в дитинстві, за шкільною програмою, але повертаються до неї й перечитують протягом життя, віднаходячи нові й нові сенси. Своїм твором Екзюпері прагнув нагадати кожному дорослому, що він теж колись був дитиною, і що іноді варто повертатись до своїх дитячих мрій та уявлень про життя, адже тоді вони були щирими.
“Я перечитував її в дитинстві, у студентстві й зараз, уже читаючи своїй доньці. І щораазу це була нова історія для мене. Це просто книжка, яка пробуджує бажання прислухатись до людей, до себе”.
Книжка, яку пораджу читати своїм і не своїм дітям: Джон П. Стрелекі “Кафе на краю світу”
“Це, мабуть, уперше після прочитання книжки я купив кілька екземплярів і подарував рідним і друзям. Маленька, зрозуміла — така, що дає поживу для думок і штовхає до дії”.
Цю книжку Джона Стрелекі часто називають мотиваційною, але ще частіше — “ламповою” за атмосферою. Історія, описана у книжці, переносить в особливу атмосферу затишної кав’ярні, у якій можна не лише випити кави, а й подумати над життєво важливими питаннями й ухвалити певні рішення. Автор обіцяє: у книжці можна знайти відповіді на декілька запитань, що можуть бентежити нас по життю.
Книжка, яка вчить фотографувати: Фінн Білз “Сторітелінг у фотографії. Воркшоп”
“Ніщо не вчить фотографувати краще, аніж практика й завдання. Поки нема потреби зняти тут і зараз щось якісне і справді круте, воно ніколи не запрацює. Але ця книжка намагається дати базу фотографу-новачку, щоб зрозуміти, із чого почати і як шукати свій шлях”.
У книжці автор описав декілька технік, які може взяти на озброєння фотограф-новачок. Фінн Білз навчає: як підготуватись до зйомки, спілкуватися з героєм, побудувати процес зйомки. Переконуй, підготуйся, фотографуй, редагуй, презентуй, — ось п’ять кроків, які зроблять з новачка професіонала.
Книжки, які давно хочеться прочитати:
- Сергій Жадан “Ворошиловград”;
- Іван Багряний “Тигролови”;
- Ярослав Грицак “Навігатор з історії України «Світові війни»”;
- Валерій Маркус “Сліди на дорозі”.
“Я зараз читаю неймовірно цікаву за сюжетом книжку Фредріка Бакмана “Тривожні люди”. Але після цьогxо я поставив собі план перечитати українські популярні книжки класиків і сучасників, повз які пройшов раніше.
Внутрішній світ фотографа дуже впливає на теми зйомок. Я останній рік переживаю переосмислення себе в цій країні, а без подібних книжок цього не відбудеться.