На звичайну outdoor-рекламу ми вже майже не реагуємо, адже давно маємо банерну сліпоту. Інша річ — інтерактиви, хоча і їх іноді буває забагато.
Взаємодія людини з рекламою допомагає ліпше запам’ятати головні меседжі та, власне, сам бренд. А для компаній це можливість привернути увагу аудиторії та медіа, якщо проєкт вийшов справді креативним. Хорошою можливістю для інтерактиву є білборди та інсталяції, розміщені в людних місцях. Тут і місце для креативу, і великий потік людей, яких точно зацікавить незвичайна реклама.
Ми зібрали 10 прикладів інтерактивної зовнішньої реклами від брендів. Білборд, у якому можна плавати, білборд, з яким можна розмовляти, або білборд, від якого можна підзарядити телефон — словом, на всі випадки життя.
Білборд-басейн від adidas
Білборд до виходу нової лінійки жіночих купальників Burkini від adidas установили в Дубаї. Він має вигляд басейну глибиною 3 метри і завдовжки 5 метрів. Басейн наповнили 43 000 л води. Серед тих, хто занурився в білборд-басейн, були дві посолки adidas: триатлоністка з ампутованою ногою і володарка титулу Книги рекордів Гіннеса Дарін Барбар і Раха Мохарак, перша жінка Саудівської Аравії, яка піднялася на Еверест.
Білборд — бігова доріжка від Nike
Білборд із вмонтованою біговою доріжкою від Nike рекламував благодійний забіг в Аргентині. Усі охочі могли побігати на доріжці, яка підсумовувала загальну дистанцію. За кожен кілометр, що пробігла людина, Nike жертвував кошти ЮНІСЕФ. Таким чином, завдяки цьому білборду можна було ознайомитися з умовами рекламованого забігу, потренуватися та долучитися до благодійності.
Білборд, що фіксує швидкість руху, від Reebok
Для реклами та водночас розіграшу моделі кросівок ZPump 2.0 компанія Reebok установила білборд з камерою фіксації швидкості. Камера розпізнавала об’єкти в реальному часі та фіксувала їхні рухи. Так люди могли позмагатися за нові кросівки. Щоб отримати пару ZPump 2.0, потрібно було пробігти повз білборд зі швидкістю понад 17 км/год.
Білборд — зарядна станція від Samsung
З випуском смартфона Samsung Galaxy S10 компанія зосередилась на рекламуванні основної переваги цієї моделі — підзарядці батареї за допомогою задньої панелі. Samsung розмістила білборди, що пропонували підзарядити телефони Galaxy S10 та Galaxy S10+, просто прикладаючи їх до позначки на рекламному щиті. Білборди встановили переважно на автобусних зупинках, щоб користувачі могли скористатися послугою, чекаючи на транспорт.
Білборд, що розмовляє з перехожими, від Nutella
Цей білборд у реальному часі розмовляв з перехожими в Амстердамі. Для участі в рекламній кампанії запросили нідерландського коміка Рубена ван дер Меєра, який стежив за людьми на вулиці та робив їм компліменти через цифрову панель із зображенням Nutella. Коли люди проходили повз білборд, він починав казати компліменти голосом коміка. Перехожі, які зупинялись та починали розмову, отримували банку Nutella від промоутерки, що стояла неподалік.
Білборди, що горять, від Burger King
Ця кампанія від Burger King дала можливість користувачам повзаємодіяти з білбордами. Щоправда, не самого Burger King, а його конкурентів. Компанія розробила додаток, який спалював у віртуальній реальності рекламу McDonald’s, KFC, Hesburger та інших ресторанів фастфуду. Людині потрібно було навести смартфон на рекламу, щоб побачити, як вона спалахує. За кожен такий віртуальний вандалізм користувач отримував безплатний вопер.
Білборд, що відстежує рух очей, від Jetstar
Австралійська авіакомпанія Jetstar установила білборд з технологією відстеження руху очей. Перехожим пропонували стати на спеціально позначене місце та уважно дивитися на екран. Білборд видавав чотири зображення різних курортів, а датчики стежили, на якому із зображень очі людини сконцентровані найбільше. Відтак система пропонувала відвідати зображене місце та повідомляла ціну квитків на рейс у вподобаний пункт призначення. Деяким щасливчикам автомат видавав подарункову карту Jetstar на суму $500 для бронювання рейсу.
Білборд, що бажає здоров’я, від KLM
Компанія KLM Royal Dutch Airlines (королівські нідерландські авіалінії) у Швеції установила білборд, який у незвичний спосіб нагадував шведам про можливість скасувати бронювання рейсів у разі хвороби. Рекламний щит оснащений слуховим пристроєм та AI механізмом, що розпізнає 40 тисяч звуків поганого самопочуття. На білборді демонструють гарні краєвиди, але коли поруч хтось кашляє, чхає або шморгає носом, на екрані з’являються слова “Погано?” або “Будьте здорові!” з подальшим “Скасувати рейс за €0”.
Білборд-антисептик від Carex
Бренд засобів для миття рук Carex установив у Лондоні білборд, що складається з пробників дезінфекційного засобу. Антисептик міг узяти кожен перехожий. Завдання рекламної кампанії — спонукати споживачів “безпечно відновити повсякденне життя” і розвіювати побоювання щодо виходу Великої Британії з-під коронавірусних обмежень.
Білборд для зближення від Listerine
Завдяки цьому білборду бренд ополіскувачів для порожнини рота Listerine продемонстрував результати досліджень проксеміки — науки, що вивчає простір та знаки спілкування. Учені виявили, що існує фізична відстань, у межах якої складно відчувати байдужість до інших людей, — це приблизно 60 см.
Щоб довести це, білборд закликав людей поступово підходити на цю відстань до нього по спеціальній доріжці. На екрані була зображена людина, яка зі скороченням відстані ставала більш відкритою та усміхненою. Кожен, хто наближався до білборда на найкоротшу відстань, також відчував радісні емоції та як бонус отримував безплатний зразок ополіскувача.
Інтерактивний білборд підтверджував головну ідею рекламної кампанії Listerine: тільки ті, хто впевнений у собі та своєму диханні, можуть зблизитися з іншими людьми.