fbpx
Конспект/Книги

Книжкова полиця Ніни Коробко: 4 книжки для саморозвитку комунікаційників

Зрозуміти, як працюють світ, наш мозок та великий бізнес
Коротенко Оля, 30.07.2021

“Робота в комунікаціях — це набагато ширше, ніж знання інструментів: яка структура пресрелізу, які механіки залучення аудиторії в SMM і так далі. Це про те, щоб бути допитливим і цікавитися абсолютно різними сферами — зокрема тими, які пов’язані не тільки з прямими робочими задачами”, — переконана Ніна Коробко, креативна директорка сервісу оренди гардеробу Oh My Look! та копірайтерка онлайн-курсу Not Only Magic.

На прохання Bazilik Media вона підготувала добірку книжок, які допомагають глибше зрозуміти, як працюють світ, наш мозок та великий бізнес.


“Правила життя: 100 кращих інтерв’ю із журналу Esquire”, укладачі Філіп Бахтін, Михайло Казінік, Дмитро Голубовський, Олена Єгерєва

Відповідати на запитання інтерв’ю так, щоб це було небанально та запам’ятовувалось, — окремий вид мистецтва. А можливість порівняти життєві історії, принципи та медійні образи абсолютно різних людей — точно удача. Ця книжка поєднує в собі обидва пункти.

Цитати з неї нагадують про силу радикальної чесності: “Якщо поряд немає людини, яка вказує тобі на все твоє лайно — вважай, що тобі вже нічого не допоможе” (Майкл Джей Фокс, актор).

Вони допомагають побачити красу внутрішніх “тріщинок”: “Мені подобаються люди, яких роздирає зсередини. Але не пристрастями — боротьбою. Мені подобаються ті люди, яким незатишно в суспільстві. Які відчувають свою чужорідність. Ось таких людей я хочу бачити в сценаріях, які мені підсовують. Тому що я сам такий” (Стів Бушемі, актор, режисер).

Цитати з інтерв’ю дають приклад того, як “обирати” себе, перш ніж обирати інших: “Те, що тобі подобається моя музика, не означає, що я тобі щось винен” (Боб Ділан, музикант).

А ще — вони заново закохують у наполегливість: “Перемога не дає силу. Силу дає боротьба. Якщо ти борешся і не здаєшся — це і є сила” (Арнольд Шварценеггер, актор, політик).

І це — тільки 4 цитати, а в книжці їх близько тисячі.


“Карта культурних розбіжностей”, Ерін Меєр

У якій сфері ви б не реалізовували проєкт, він у будь-якому разі — про комунікацію в команді. І це та точка, де може траплятися найбільше непорозумінь.

Буває, що говориш із людиною про ту саму річ, а відчуття — наче ви спілкуєтесь різними мовами. Те, що цілком очевидно для одного, — взагалі не зрозуміло для іншого. Те, що для однієї групи здається нормою, для іншої може бути супердивним.

Ерін Меєр більше 10 років працює з міжнародними компаніями, де потрібно знайти спільну мову спеціалістам з різних країн. На основі цього досвіду вона розробила модель з 8 пунктів, які відображають ключові відмінності під час взаємодії представників різних культур:

1. Комунікація: культури низького та високого контексту.

2. Вираження критики: прямолінійність чи непрямий зворотний зв’язок.

3. Переконування: що спочатку — теоретичні принципи чи практичні приклади.

4. Лідерство: егалітарне або ієрархічне.

5. Ухвалення рішень: на основі консенсусу або у форматі розпоряджень зверху вниз.

6. Довіра: на основі професіоналізму та спільних задач або на основі взаємин.

7. Незгода: відкрита конфронтація або ухилення від неї.

8. Планування часу: лінійне або гнучке.

Якби я могла додати одну книжку до шкільної програми, це була б вона.


“Alibaba: Дім, який збудував Джек Ма”, Дункан Кларк

До прочитання цієї книжки я не сильно цікавилася роботою Alibaba. Раніше в моїй голові ця компанія була чимось на кшталт “просто китайського аналога Amazon”. Що, м’яко кажучи, не так.

Читаючи це видання, неможливо не бути в шоці від масштабів бізнесу: “Кадровий відділ Alibaba наймає на роботу близько 12 000 осіб на рік”; “Замовлення, розміщені на сайтах Alibaba в День одинаків 2015 року, згенерували 467 мільйонів пакунків, для доставки яких знадобилося понад 1,7 млн кур’єрів і 400 тис. автомобілів”.

Читаючи це видання, можна набагато глибше зрозуміти специфіку місцевого ринку: “Джек часто повторює фразу про свої відносини з китайським урядом: „Закохавшись в уряд, не одружуйся з ним – поважай його“. Джек розповів, що Alibaba тільки 2014 року прийняла 44 тис. візитів різних урядових делегацій”. Або ось про цікаві фішки функціоналу сайту: “Сайт переносить динаміку вуличних ринків Китаю до інтернет-шопінгу. Клієнти можуть торгуватися за допомогою спеціальної програми чату AliWangwang; продавець може показати продукт через свою вебкамеру. AliWangwang дає споживачам змогу формувати власні списки особистих постачальників — скажімо, один для косметики, інший для дитячих товарів, — які цілодобово перебувають на зв’язку. Купівля товарів на Taobao часто супроводжується потоком повідомлень на AliWangwang, серіями віртуальних обмінів люб’язностями продавця з покупцем, яким іноді складно завершити розмову”.

Тут могло би бути ще зо 20 різних цитат, але тоді ця публікація розтягнеться на безкінечність. Тому додам останнє: мабуть, жодна бізнес-книжка про історію компанії не викликала в мене такий захват, як ця!


“Сила волі”, Келлі Макґоніґал

Для тих, хто мріє колись написати власний нон-фікшн, — я абсолютно переконана, що вчитися треба саме на цій книжці.

Для всіх без винятку, хто мріє зробити в житті щось цікаве та амбіційне, — це видання точно може бути найкращим гідом.

Тут можна знайти просто ідеальну комбінацію цікавих наукових досліджень, знайомих життєвих ситуацій та максимально легкої мови. Книжка створена на основі популярного курсу Стенфордського університету “Наука сили волі”, який викладає Келлі. Рідко яке видання приносить настільки багато інсайтів і задоволення від читання!



Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень