fbpx
Кейси

Аксолотль, капібара і Nyan Cat. Як придумали анонімних тварин у Google Docs

Серед тварин є навіть гарбуз
Коротенко Оля, 26.05.2021

Якщо зайти в документ у додатку Google Docs разом з іншими користувачами, то на верхній панелі можна помітити іконки цих користувачів. Але часто відображаються не реальні імена людей, що переглядають документ, а назви тварин — непізнаний кенгуру, їжак, ламантин тощо.

Розповідаємо, коли з’явилися перші позначки тваринами в Google Docs, кому прийшла ідея зробити додаток оригінальнішим та як офісна фіча може стати соціальним проєктом.


Як і чому з’явилася ідея з анонімними тваринами

Ідея використовувати тварин в Google Docs виникла в працівників компанії Google в 2012 році. Тоді перед ними стояло два завдання: зробити додаток більш захопливим інструментом і водночас показувати анонімних користувачів у вигляді унікальної числової послідовності. Тоді анонімні користувачі позначалися якось на кшталт “Anonymous35123512425”.

Такі назви не здавалися цікавими, оригінальними та дружніми, але позначати користувачів усе-таки було потрібно. Після низки брейнштормів у команді виникла ідея алітерації Anonymous Animals — анонімних тварин. У компанії почали думати, яких тварин можна додати в список, а дизайнери підхоплювали і створювали графічні іконки.


Звичайні тварини, вимерлі види, мем і гарбуз

Ніхто не пам’ятає, яка тварина з’явилася першою в списку, але спочатку це були звичайні: мавпа, леопард, лось, кенгуру тощо.

Список іконок поступово поповнювався більш рідкісними тваринами — аксолотль, капібара, койот. До нього також внесли деякі зниклі види тварин, наприклад, кваггу — вимерлий підвид зебри.

Згодом до списку почали додавати містичних істот, наприклад, кракена — морське чудовисько зі скандинавських легенд, та іфрита — істоту ісламської міфології, створену з диму або вогню.

У “зоопарк” також інтегрувався популярний колись мем “Нян кет” і навіть гарбуз. І якщо мем у вигляді котика ще якось підпадає під категорію тварин, то гарбуз твариною назвати дуже складно. Мабуть, розробники вважали за потрібне внести родзинку в захопливий і без того проєкт.

Ось ілюстрований список тварин і не тільки:


Соціальний проєкт на захист тварин

У 2019 році в сервіс Google Docs додали аватарки 13 тварин, які вимирають. Серед них — гієнова собака, сіра рифова акула й гепард. Нових тварин презентували в межах соціального проєкту, в якому Google об’єднався з Фондом дикої природи (WWF) і фільмом Netflix “Наша планета”.

Оновлення приурочили до Дня вимираючих видів — Endangered Species Day. У такий спосіб компанія хотіла звернути увагу користувачів на скорочення популяції деяких видів.


Чому та як користувачі з’являються в Google Docs під видом тварин

Усі тварини, містичні істоти, мем і гарбуз є в списку Anonymous Animals досі — їх не прибирають. Зараз зібралося вже 86 іконок анонімних звірів і не тільки. За словами розробників, у документі дуже рідко буває так багато людей одночасно, тому навряд чи тварини будуть дублюватися. У будь-якому випадку дублювати іконки та плутати користувачів у Google не хочуть.

Статус анонімної тварини призначається кожному користувачеві, якого не запросили для перегляду особисто. Тобто якщо ви ділитеся документом через посилання для спільного використання, людина буде відображатися як анонімна тваринка, навіть якщо у вас є її контактна інформація. Щоб бачити реальний контакт людини, яка заходить у документ, потрібно відкривати їй доступ до документа за допомогою адреси її електронної пошти.

Обирати, якою твариною бути в документі, на жаль, не можна — все визначає рандом.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Як українські бренди зберігають і переосмислюють культурну спадщину
Брошка-нагорода з титану до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру, візерунки старовинних рушників на одязі та колекція, натхнена українськими мозаїками
/ Єрболат Бекбау: як будувати маркетинг і спільноту в медіа
Про маркетологів та редакцію, довіру і гроші — на прикладі Kyiv Independent
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень