fbpx
Зсередини

На що здатен Фотошоп: розповідають студенти Bazilik School

Демонструємо на прикладі робіт
Данилюк Даяна, 15.03.2021

Ми вже розповідали про Фотошоп та інструменти графічного редактора. Сьогодні разом із випускниками курсу Photoshop Course та куратором Антоном Ткаченком покажемо, як за вісім занять можна опанувати основні навички та впевнено користуватися Фотошопом.


Антон Ткаченко 

Антон Ткаченко – фотограф і відеооператор, куратор Photoshop Course у Bazilik School.

Фотошоп — це програма, яка не має меж в реалізації творчих задумів. На Photoshop Course в Bazilik School протягом восьми занять ми розбираємо основи: від роботи з панеллю інструментів до роботи з RAW-файлами й створення власних рекламних колажів. 

Найважливіше, що потрібно на початку роботи з Фотошопом — це розуміння роботи з растровими зображеннями. На перших уроках ми зі студентами вивчаємо роботу гарячих клавіш. Це потрібно, щоб концентруватися на самій роботі, замість того, щоб витрачати час на перемикання між інструментами. Також велике значення має розташування панелей: вони повинні бути в зручному для роботи місці, а зайві для конкретного завдання панелі слід взагалі прибрати.

Розуміння розмірів зображень — це основа для підготовки всіх макетів і фотографій для друку, роботи з колажами або хорошої ретуші знімків. Часто для соціальних мереж або інших web-завдань потрібні нестандартні розміри та пропорції, тому вміння впевнено працювати з розмірами й пропорціями дуже важливе.


Антон Ткаченко:

01.

Шари (шарування) — одна з найголовніших переваг Фотошопу над іншими програмами. Вони дозволяють змішувати зображення між собою, використовувати частини зображень, а також гнучко налаштовувати все зображення або локально працювати в потрібних ділянках — накладати логотипи або текст. Робота в шарах — це базове вміння, на якому будуються всі подальші алгоритми роботи з картинкою.

02.

Маски-шару — поширене поняття в роботі з графікою. Маски використовуються як для фото, так і для відео. На курсі ми вчимо все поступово, бо, наприклад, користуватися масками без знань про шари неможливо. Впевнене володіння шарами дає вам можливість працювати з масками шару, щоб робити якісну локальну корекцію зображень, працювати з “коректувальними шарами” для недеструктивної ретуші, а також робити найточніші виділення, які необхідні для колажування, вирівнювання фону тощо.

Робота Анастасії Григорук 
Робота Анастасії Григорук

Антон Ткаченко: 

03.

Всі корекції тісно пов’язані з шарами і масками шару, тому правильно використовувати їх можна лише добре тямлячи у цих двох речах. На конкретних прикладах ми розбираємо всі можливості зі зміною характеристик зображення — яскравість, контраст, робота з кожним кольором окремо, робота з ЧБ, робота з кольоровими градієнтами.

04.

Будь-який професійний фотограф або дизайнер у певний період зіштовхується з RAW-зображенням. Це так званий “цифровий негатив”, який потрібно проявляти як плівку, але робиться це не в лабораторії, а за допомогою спеціальних програм. Для Фотошопу використовується Adobe CameraRAW — і недосвідчений користувач може розгубитися, побачивши десятки різних повзунків. Тому на курсі ми дивимося, як працювати з кожним, щоб оптимально вибудувати процес RAW-конвертації.


Артем Богінський, ютубер і відеомейкер

До навчання на курсі мені вже доводилося працювати з Фотошопом. Я знав більшу частину інструментів, які ми вивчали. Але найкориснішим було те, що мене навчили, як користуватися ними правильно.

Я ютубер і багато чого навчився саме завдяки роликам на YouTube, але часто користувачі інтернету розповідають, як зробити те чи інше завдання швидко і за своїм методом.

Через те, що ми всі в постійному “вогні”, нашому мозку простіше знайти урок з того, що потрібно зробити саме в цей момент. Так і виходить, що ми наче щось знаємо, а наче і не знаємо нічого.

Антон, куратор курсу, показав, як робити швидко і при цьому за всіма правилами. Виявилося, звичайний менеджмент усередині шарів дуже допомагає уникати факапів.

У нас були різні завдання, але найбільше мені сподобалося працювати з масками.

За їхньою допомогою можна оживити композицію і надати фотографії глибину. Для прикладу, Антон надіслав нашій групі світлину дівчини у яскраво-зеленій сукні. Я зробив дублікат фотографії та наклав маску таким чином, щоб половина дівчини була чорно-білою, а інша — залишалася кольоровою. Як на мене, це класний ефект, який змушує людей зупинитися на цьому фото, щоб краще її роздивитись. А в наш час падіння охоплення в Instagram та робота на взаємодію — дуже важливі речі.

Ще один приклад, де маска накладена на коло і героя. Таким чином ми виділяємо героя, створюючи глибину кадру, а за допомогою маски додаємо контекст, який хочемо донести. І ось рекламний креатив вже готовий.


Антон Ткаченко:

05.

Ретуш фотографії — це не тільки прибирання прищів з обличчя моделі. Ретуш може взагалі не стосуватися людини на фото, а використовуватися до заднього плану або елементів одягу. На занятті з ретуші ми обговорюємо різні маніпуляції з фото, які роблять ваше фото гарнішим, і, звісно, інструменти, які ми використовуємо для ретуші.

Найважливіше — знати, які інструменти та в якому випадку варто використовувати, бо не завжди зрозуміло, який інструмент дасть кращий результат.

Ретуш — досить творчий процес, який не завжди можна вкласти в чіткий алгоритм. Проте ми намагаємося зрозуміти, як працювати з ретушшю для того, щоб надалі студент міг ефективно розподіляти свій час і не створив собі проблем на пізніших етапах обробки.

Процес ретуші охоплює роботу з RAW-конвертером, розмірами, коригувальними шарами, масками — тобто всім, що ми проходили раніше і тепер об’єднуємо для фінального результату.


Анастасія Григорук, вінтажна блогерка

До курсу я працювала з фотошопом лише на базовому рівні. Як SMM-ниці, час від часу мені потрібно було робити прості кавери на YouTube або віжуали для постів. Але зрозуміла, що таких простих знань, які я отримала з роликів на YouTube, вже недостатньо.

Для мене головним було навчитися красивої та непомітної ретуші. Я веду свій блог в Instagram і постійно працюю з фото. Звісно, редагувати власні фото можна й у Facetune. Це швидше, проте якість значно гірша й обробка шкіри помітніша. Але круто те, що окрім ретуші я тепер знаю, як правильно працювати з масками, шарами та групами. А ще — як створити 3D-зображення, домалювати текстуру та зробити окремі об’ємні елементи. Як блогеру та SMM-ниці — це 100% необхідні знання.

Ще після першого заняття з ретуші я була шокована від того, як за допомогою лише кількох штрихів, можна змінити обличчя людини. І це не “тупий” блюр, де в тебе просто зникає будь-яка текстура і ти маєш вигляд пластикової фігурки. Це справжнє мистецтво, де лише за допомогою тіні та світла можна зробити фото ще красивішим. Така собі магія.

Є лише одна проблема — потрібно вчасно зупинитися, бо інколи я настільки захоплювалася процесом, що могла й не помітити, як пролетіли дві години. Фотошоп страшніший за будь-який ТікТок. Але мені це справді подобається і вже хочеться випробувати нові навички на фотографіях для свого блогу.


Антон Ткаченко:

06.

Останнє завдання присвячене створенню нескладного колажу. Це невеликий екскурс у рекламний дизайн, коли в нас є бриф чи певна ідея для банера, борда або упакування. Для створення колажу ми поєднуємо роботу з макетом, ретуш, вирізання об’єктів, роботу зі стилями шару, відсічні маски, корекцію та, звісно, роботу з креативом. І останній пункт особливо важливий у роботі з реальним клієнтом.


Катерина Русуляк, менеджерка Bazilik School

До курсу в школі я жодного разу не працювала у Фотошопі. За день до старту навчання завантажила програму на свій комп‘ютер та вперше побачила, який він має вигляд зсередини. Мені завжди було цікаво, чи справді Фотошоп така “магічна” програма, як кажуть. Чи справді з фотографії можна зробити круту рекламу, яку всі ми бачимо в громадському транспорті, на білбордах та в соціальних мережах?

Як людина, яка обожнює хороший візуал, я прагнула навчитись більшого, щоб соціальні мережі мої та брендів, з якими працюю, мали справді класний вигляд.

На курсі я навчилась працювати з шарами, отримала навички з ретуші, корекції кольору та загалом розуміння всіх інструментів Фотошопу — як вони працюють та що можна зробити за допомогою того чи іншого інструмента. Найулюбленішою стала робота з колажами, попри те, що це одне з найскладніших для мене завдань.

Майже кожний бренд використовує фото з колажами у своїй комунікації і класно, коли комунікаційник розуміє це та вміє створювати класні колажі. Саме тому я так сильно прагнула опанувати цю навичку.

Розуміння, що можна зробити з фотографії для гарного контенту — це одна з найкращих навичок, які може отримати комунікаційник. У роботі з колажем у тебе є безліч можливостей — ти можеш зробити що завгодно, а надалі твоя робота може виходити далеко за межі соцмереж.


Фото надані Антоном Ткаченко 


Опанувати основні інструменти графічного редактора Photoshop можна на Photoshop Course під кураторством Антона Ткаченка в Bazilik School.

 Записатися 


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень