fbpx
Зсередини

Photoshop нині: як графічний редактор став інструментом для всіх

Розповідаємо про функції та можливості програми
Альтман Дарина, 18.01.2021

Adobe Photoshop – це важливий інструмент для дизайнерів, веброзробників, фотографів, креаторів контенту та багатьох інших професіоналів. Його широко використовують для редагування зображень, ретуші, створення композицій зображень, макетів тощо. 

З роками Фотошоп перетворився з нішевої програми для професіоналів на доступний редактор, функціями якого користуються в багатьох сучасних професіях. Сама назва програми стала позначенням будь-яких видозмінених зображень.

Ми поговорили з Антоном Ткаченком про можливості Фотошопу та його роль у сучасних професіях.


Adobe Photoshop — це графічний редактор, який випустила фірма Adobe Systems ще а 1988 році. Універсальність та широкий функціонал зробили Фотошоп абсолютним лідером на ринку комерційних редакторів зображень і найвідомішим продуктом фірми. Нині Photoshop доступний на платформах Mac OS X/Mac OS і Microsoft Windows.

Фотошоп став настільки універсальним, що навіть ті, хто ним ніколи не користувався, неодмінно про нього чули. За допомогою редактора можна робити безліч маніпуляцій з фотографіями, розроблювати дизайн макетів, інтерфейсу, вебсайтів, створювати колажі тощо. 

Використовуючи ті самі навички та інструменти програми, можна розробляти дизайн різних типів продуктів або створювати новий цифровий контент. Зокрема, дизайн відіграє важливу роль у сфері маркетингу. Він залучає аудиторію до продукту, забезпечує візуальну комунікацію з нею. Хороший унікальний дизайн вирізняє продукт, робить його відмінним від інших. 


Антон Ткаченко

Антон Ткаченко – фотограф і відеооператор, куратор Photoshop Course у Bazilik School.

Я — професійний фотограф і відеограф уже понад 10 років. Фотошопом користуюся ледь не щодня — ця програма в багатьох речах перегукується з іншими продуктами від Adobe, що полегшує роботу в Lightroom, Premier чи Illustrator.

Це важливо, адже часто доводиться мати справу з різними типами контенту. Робота у Фотошопі нагадує мені гру на музичному інструменті. На початку складно все запам’ятати і звикнути до того, як що влаштовано. Але невдовзі ви зможете із заплющеними очима використовувати різні інструменти для досягнення своїх цілей.

Назва “фотошоп” стала загальною для програм з оброблення зображень, хоча їх мільйони, а Photoshop — один. Ось настільки важлива його роль у світі цифрових зображень! Лише лінивий жодного разу нічого не змінював, не домальовував або не дописував на фотографіях. А без більш серйозних маніпуляцій не обходиться створення жодної реклами.

Оскільки світ стає все більш візуальним, то робота фотографів, дизайнерів і контент-креаторів потребує подальшого вдосконалення навичок в обробленні зображень. Якщо ви працюєте за комп’ютером, Фотошоп — один з найпотужніших та найпопулярніших інструментів для багатьох задач. Ведення сторінки бренду в Instagram, ретуш обличчя на фотопортреті, наповнення інтернет-магазину, user-interface для додатків чи афіші події — у створенні зображень для всього цього допоможе Фотошоп.

З опануванням Фотошопу на весь контент, що бачив раніше, починаєш дивитися по-іншому. Можливості цієї програми величезні, і з року в рік їх реалізація стає все неймовірнішою. Проте варто пам’ятати, що Фотошоп — це лише інструмент, який без вашої фантазії і креативу не зробить нічого. Вміючи грамотно користуватися всіма функціями редактора, ви маєте безмежні можливості для створення крутих проєктів і розв’язання будь-яких завдань.

Навіть якщо ви не будете зв’язувати вашу професійну діяльність із Фотошоп на 100%, вміння підігнати фото під бажані розміри, прибрати зайвий предмет чи виправити текст у макеті ніколи не будуть зайвими.


Функції та інструменти Photoshop

 Редагування фотографій. Photoshop найчастіше використовують як інструмент для маніпуляцій із фотографіями. Редактор дає змогу змінювати насиченість кольорів, пропорції, перспективу, корегувати світло тощо. Це дозволяє поліпшити вигляд оригінальних фотографій або ж створити щось цілком нове.

 Шари (Layers). Шари є структурними елементами в роботі з зображеннями. Вони дають можливість поетапно редагувати фотографії, окремо працюючи з різними елементами. Це забезпечує неруйнівне редагування зображень.

Маски. Маскування дає змогу тимчасово приховати частину шару, замість того щоб повністю її стирати. Маскування шарів застосовують, якщо потрібно створити комбіноване зображення, вирізати об’єкти для використання в інших документах або обмежити редагування певної частини шару.

 Робота з форматом RAW. Це формат зображень, що містить максимально необроблені дані. У такий спосіб можна якісно працювати з балансами білого та корекцією кольору. RAW є подібним до негативів у плівковій фотографії, а роботу з необробленим, “сирим”, зображенням називають схожою на процес проявлення плівки. З такими файлами можна працювати у плагінах Adobe Camera Raw, Lightroom, Capture One.

 Retouch. Інструменти Retouch дають змогу якісно проводити ретушування зображень. Вони відновлюють пошкоджені зображення, застосовують повторювані візерунки або доречно замінюють кольори на зображенні. Інструменти панелі Retouch працюють завдяки використанню автоматичних алгоритмів, що визначають оптимальні параметри для частотного розкладу елементів зображення.

 Колажі та робота з композицією. Колажі нині використовують для різноманітних цілей: від створення рекламної афіші до мудборду. Працюючи з різними шарами й частинами зображення, у Фотошопі можна створювати оригінальні колажі та працювати з композицією окремих зображень.


Що по висновках?

Фотошоп став незамінним інструментом у численних сучасних професіях. За роки існування програма еволюціонувала та стала доступною не лише для професійних дизайнерів і розробників.

Фотошоп може стати в пригоді й непрофесійним користувачам. У часи діджиталізації та актуальності візуального контенту опанувати базові навички графічного редактора не завадить спеціалістам будь-якої галузі.


Опанувати основні інструменти графічного редактора Photoshop можна на Photoshop Course під кураторством Антона Ткаченка в Bazilik School. 


Підтримай нас на Patreon!

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень