fbpx
Конспект

Ваше завдання — написати текст, який можна відчути. 7 цитат Валерії Квасневської

Про те, як розуміти цільову аудиторію і створювати якісні тексти
Коротенко Оля, 07.12.2020

Валерія Квасневська — артдиректорка GARA, авторка текстів для українських медіа, книжки “Вельветові штани” й курсу “М’язи тексту”, екс-головна редакторка журналу Pink.

Ми записали цитати з лекції Валерії про те, як писати влучні тексти.


 Ваше завдання як копірайтера — написати текст, який можна відчути. Так він виділиться на тлі безлічі безликих текстів.


 Вихідні дані в людей дуже схожі — раджу робити на це ставку в комунікації. Після визначення цільової аудиторії подумайте, що спільного між цими людьми. Схожі спогади з дитинства, схожі проблеми, однакові музичні вподобання — усе це допоможе написати текст, який відгукнеться в кожного читача.


 Запахи і смаки — це загальні відчуття майже всіх людей, використовуйте їх у текстах. Це хороший канал зв’язку із читачем, про який часто забувають. Коли ви пишете про букет польових квітів, які постояли у вазі під сонцем, вам не обов’язково описувати, що це за аромат — людина, певно, і так зрозуміє. А ви, своєю чергою, зможете збагатити текст і викликати асоціації.


 Звертайте увагу на всі деталі тексту. Навіть якщо ви пишете два рядки опису штор із вказаною ціною, сприймання вашого продукту і бренду загалом залежатиме від того, як ви вкажете ціну — “тисяча грн” або “1000 UAH”.


 Коли пишете комерційний текст, завжди думайте, за яких умов ви самі купили б товар, який вам потрібно прорекламувати. Зазвичай, коли копірайтеру потрібно щось “продати”, він думає про опис товару з позиції “цей товар — найкращий”. Проте це не завжди працює.


 Не варто вказувати назву бренду в заголовку рекламного тексту. Цей прийом подобається маркетологам, але не подобається читачам. Імовірно, вони навіть не відкриють ваш текст, якщо тільки не цікавляться саме цим брендом.


 Якщо людина пише рекламні тексти, це не означає, що вона повинна просто писати тексти. Круто, якщо копірайтер теж буде думати над візуальною частиною. Адже часто буває складно написати текст, поки не побачиш і не пропрацюєш віжуал, разом з яким цей текст буде розміщено.

Читайте також у рубриці Конспект
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень