Добірка нон-фікшн книжок про жіноче підприємництво та біографії сильних жінок, що досягли успіху та змінили цей світ.
“Становлення”, Мішель Обама
“Становлення” стала для мене книгою минулого року. Про цю книжку так багато говорили в медіа, що вам може здатися, ніби ви вже знаєте про неї все і немає сенсу читати. До того ж Мішель — одна з найвідоміших жінок планети, особисте життя якої багато років на слуху. Та, запевняю вас, прочитавши цю правдиву й відверту біографію, ви відкриєте для себе колишню першу леді Америки по-новому. У своїх мемуарах Мішель ділиться хорошими й поганими подіями, які сформували її. Мені ж дуже імпонує її визначення становлення: “Становлення означає не закріплення на певному місці чи досягнення строго визначеної мети. Це рух уперед, стимул до розвитку, спосіб безперервного самовдосконалення. І це подорож без кінця”.
“Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою”, Шерил Сендберг
Це одна з найважливіших книжок для мене. Я дуже рекомендую прочитати її всім дівчатам, які планують починати свій бізнес чи працюють у великих компаніях. Вона про те, які виклики стоять перед дівчатами та жінками в побудові кар’єри, стереотипи, суспільний осуд та упередження, з якими кожній з нас доводиться боротися у звичайному житті. Шерил наводить конкретні приклади гендерної дискримінації у процесі побудови кар’єри та пропонує рішення. Якщо ви досі думаєте, що не стикалися з такою дискримінацією — ця книжка розплющить вам очі.
“Феміністки не носять рожевого та інші вигадки”, Скарлетт Кертіс
“Феміністки не носять рожевого та інші вигадки” — це збірка есеїв видатних жінок: акторок, співачок, активісток, письменниць, дизайнерок, серед яких Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Гелен Філдінґ, Емма Вотсон, Джемма Артертон та інші. Це не історія руху, а дуже особисті історії дівчат про те, як вони розуміють фемінізм. Мені завжди подобалося вивчати щось нове через персональні історії людей, які мені імпонують. Якщо фемінізм вас досі лякає, то спробуйте прочитати цю збірку. Щонайменше, ви дізнаєтеся, як жінкам підтримувати одна одну в житті.
“Never stop”, Марі Карачина
Цю книжку написала київська фітнес-тренерка й засновниця бігового клубу “Skinny&Strong”. І навіть якщо ви далекі від цього виду спорту, як і я, книжка може стати вам у пригоді, якщо ви переживаєте професійні чи особистісні злети та падіння, боїтеся реалізувати свої амбіції чи прийняти поразку.
“Право на помилку. 25 успішних жінок розповідають про те, чого їх навчили власні помилки”, Джессіка Бекол
На жаль, у нашому суспільстві не прийнято говорити про помилки, яких ми припускаємося в кар’єрі, дружбі чи особистому житті. Та світ швидко змінюється. На Заході підлітків і навіть дорослих уже навчають помилятися і святкувати свої помилки, тому що кожна поразка — це крутий життєвий урок. У “Право на помилку” зібрано поради жінок, які прийняли свої помилки і поділилися цим безцінним досвідом з нами.
“Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць”, Грейс Бонні
Ця книжка — суцільне натхнення та мотиватор. Більше 100 чарівних жінок-підприємниць діляться своїми успіхами, поразками та страхами, з якими вони зіткнулися під час ведення власної справи. Будь-яка із цих жінок зможе надихнути вас займатися улюбленою справою.
“Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію”, Бріджит Квінн
У цій красивій кольоровій книжці американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн розповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох — від XVII століття до сьогодні, про яких забули або майже не говорили у світі лише через те, що вони були жінками.