fbpx
Кейси

«Кожному — своя база»: як SOLMAR зробив базовий одяг вірусним

6 відео, 2,8 мільйона переглядів та гнучка айдентика: як створювали кампанію
Кірста Олена, 08.04.2025

Базовий одяг — це не нудно. Це довела кампанія «Кожному — своя база», яку бренд SOLMAR втілив разом із креативною агенцією Banda. Серія роликів, що зібрала 2,8 мільйона переглядів лише в інстаграмі, показала: навіть у простоті можна знайти виразність, гумор і трохи дивацтв.

Контекст

SOLMAR — український бренд базового одягу, що вирізняється легкою та живою комунікацією в інстаграмі й тіктоці. Перед запуском нової колекції компанія звернулася до Branded Content unit креативної агенції Banda з проханням створити точкову перформанс-кампанію. Головним завданням було залучити увагу аудиторії без зайвого пафосу й складних концепцій.

«Нам треба, щоб у роликах був eye-stopper. І щоб це був добрий кринж. Весело, життєво, без складних облич», — зазначила команда SOLMAR на етапі брифінгу. 

Ідея

Творці кампанії розповіли, що головний виклик полягав у тому, щоб знайти правильний тон, у якому жарти не звучали б натягнуто, а герої щоб здавалися справжніми. Так з’явилася концепція «Кожному — своя база». Це серія із шести роликів із простою, але потужною ідеєю: «Базовий одяг — це основа. Але в кожного вона своя».

«Однією з найважливіших задач для нас було розповісти, що SOLMAR — це literally для всіх. Такі брифи зазвичай лякають, бо коли ти маєш сказати “всім” про “всіх” — поле вигадування настільки широке, що складно за щось зачепитися. У випадку із цією кампанією ми вирішили зачепитися за дві константи: атрибути бренду (примірочна, одяг) та візуальна цікавинка. Це те, що точно мало бути в кампанії, а все інше повинно було крутитись навколо цього. Так зʼявився напрям “Кожному своя база” (у робочій назві Universal Base Hub), де дивакуваті й звичайні персонажі зустрічаються в магазинах SOLMAR», — розповіла нашому медіа креативна директорка Branded Content unit Саша Щербакова, яка працювала над проєктом.

У кожному відео — свій персонаж: чарівниця, прибулиця, remote-працівниця, кум, подружка-гімнастка та привидеса. Вони по-різному взаємодіють з одягом SOLMAR, роблячи його частиною свого стилю та способу життя.

Візуальне рішення

Ролики зняті у форматі динамічних мініскетчів із чітким темпом, кольоровою драматургією та обов’язковим «гачком» у перші секунди. Герої — трохи дивакуваті, але саме це робить їх такими впізнаваними й привабливими.

За словами Саші Щербакової, головне питання, яке стояло перед командою: як зробити кампанію одночасно візуально цікавою, гнучкою і такою, що впишеться в бюджет. Крім того, важливо було зберегти баланс між гумором, кринжем і природністю.

«Ми не намагались бути смішними — просто показували знайомі ситуації через трохи дивакуватих, але дуже живих героїв. SOLMAR хотіли «добрий крінж», і ми зробили так, щоб він не здавався натягнутим. Тому жарти — не заради жартів, а щоб підсвітити кожну “базу” по-своєму», — зазначає Саша Щербакова. 

Окрім відео, Banda створила для SOLMAR айдентику, що працює як конструктор. Уся графіка зібрана у Figma: стикери, прийоми, типографіка. За задумом творців айдентики, це дасть змогу бренду адаптувати матеріали під різні формати контенту: інстаграм, тікток, сториз, банери тощо.

Як оцінювали ефективність

Для команди головним показником успіху стали перегляди та репости. «Головний критерій оцінки для нас був: кількість переглядів та репостів. Якщо Reels дивились і ділилися ними — значить, наша першочергова задача викликати цікавість до бренду виконана», — кажуть творці кампейну.

Новий підхід до реклами базового одягу

Думаю, можна говорити не тільки про базовий одяг, а загалом про бренди в соціальних мережах. Зараз усе частіше зʼявляється запит не на велику дорогу кампанію, що «один раз і на 5 років» — а на те, щоб віднайти брендові стиль і tone of voice і створювати на них багато невеличких, швидких, яскравих кампаній, які буде нескладно змінювати й адаптувати під цілу купу інфоприводів, що зʼявляються протягом року.

Саша Щербакова, креативна директорка Branded Content unit
Саша Щербакова, креативна директорка Branded Content unit

Над створенням проєкту працювали креативна директорка Саша Щербакова, креативна продюсерка Вікторія Супрун, креативна копірайтерка Анастасія Передрій та віжуал-артисти — Кирило Мельник та Аня Ященко.

Читайте також у рубриці Кейси
Як донати стають подарунками
Комунікаційний кейс ініціативи від «Повернись живим»
Реклама рекрутингу до «Азову» просто і без пафосу
Як нова піар-кампанія змінює підхід до набору в армію
/ Як за 30 років змінювалася реклама та яка з них запам’яталися найбільше
Найсмішніші та найнесподіваніші кампанії у добірці від Havas Village Ukraine
/ Виставка «Під різдвяною зіркою»
як PR-кампанія без реклами досягла 1,5 млн охоплень
Як українському дизайну паковання бути релевантним за кордоном?
Поради від артдиректорки Олени Гаврилюк
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень