fbpx
Slow news

Проєкт «Неопалимі» створив серію відео про людей зі шрамами

Цією кампанією прагнуть змінити ставлення суспільства до людей з рубцями та пораненнями
Кірста Олена, 30.01.2025

Національна програма зовнішньої реабілітації людей, які постраждали внаслідок війни, «Неопалимі» розпочала інформаційну кампанію. Вона має на меті змінити суспільне сприйняття людей із пораненнями та шрамами.

Команда благодійного проєкту підготувала серію відеороликів, щоб змінити ставлення суспільства до людей із пораненнями та рубцями й привернути увагу до тих, чиє життя назавжди змінила війна.
Фото/neopalymi.in.ua
Ключовий меседж кампанії: «Я така ж людина, як усі. Шрами не мають визначати мою сутність і впливати на повсякденне життя».
У межах проєкту буде опубліковано дев’ять відеороликів, кожен із яких розповідатиме історії різних пацієнтів програми. Це люди, які після тяжких поранень пройшли довгий шлях лікування та реабілітації й навчилися приймати своє нове тіло.
У коментарі Детектору Медіа операційна менеджерка програми Христина Віхоть розповіла, що ідея кампанії виникла після глибинних інтерв’ю з пацієнтами програми. Багато з них стикаються з упередженням і нерозумінням з боку оточення через зовнішні зміни, спричинені пораненнями.
«Під час створення концепції ми чітко зрозуміли: наші пацієнти — не жертви. Вони герої, які отримали другий день народження і готові проживати його», — коментує Христина Віхоть.
Героєм першого відеоролика став ветеран війни Віталій Лихобицький, який під час боїв за Кремінну в травні 2023 року зазнав поранення, внаслідок якого втратив око. Він хвилювався, як відреагують його діти, побачивши шви на обличчі батька. Однак діти сприйняли нову реальність спокійно.
«Після цього всім стало легше», — розповів захисник.
Віталій також поділився, що спершу йому було складно прийняти свою зовнішність після втрати ока. Головною причиною називає реакцію людей навколо.
«Коли тебе жаліють або ставляться інакше, ти втрачаєш мотивацію. Відчуваєш, що виділяєшся, а це не те, чого хочеться. Я така ж людина, як і всі. Рубці не визначають людину. Вони лише нагадують про пережитий досвід, а не про те, ким ти є», — каже герой відеоролика.
Читайте також у рубриці Slow news
У Києві відкрилася «Студія 72» — новий простір для зйомок і культурних подій
Засновниками є фотографи, які познайомились на фронті й працюють з темами війни, культури та пам’яті
Пікачу та Снорлакс стали «амбасадорами сну» в Японії
Ініціатива привертає увагу до проблеми недостатнього сну серед дітей і підлітків
/ Skintet презентував відеоманіфест про свідомий догляд за шкірою
Відео говорить про важливість розуміння власних потреб замість орієнтації на тренди
Kyiv Capitals уперше провели світову хокейну традицію Paint the Ice
Серед написів — «Слава Україні!», Free Azov, «Дякую ЗСУ»
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень