Міжнародний благодійний фонд savED випустив відеоманіфест на підтримку українських підлітків. Разом із дітьми в ньому знявся актор Олексій Гнатковський, який зіграв одну з головних ролей у стрічці «Довбуш».
Відео знімали в Києві та в селі Богданівка Київської області. У кадрі можна побачити школу, зруйновану росіянами перед деокупацією області.
Героями ролика стали п’ятеро підлітків: Альона й Назар із Катюжанки на Київщині, Іван із Михайло-Коцюбинського на Чернігівщині, Олеся з Єланця і Сашко із Центрального на Миколаївщині. Вони також є учасниками програми для підлітків із малих громад UActive, яку команда savED спільно з американською неурядовою організацією Spirit of America запустили минулого року.
Олексій Гнатковський у відеоманіфесті розповідає про те, що із часом підлітки стануть дорослими й настане їхня черга розбудовувати Україну.
«Одного дня вони замінять нас і будуть кращими ніж ми, — та це все неможливо без допомоги та підтримки дорослих. А тому їх треба підтримувати, допомагати, навіть якщо вони помиляються», — каже актор.
Лідерка програми UActive у фонді savED Христина Кащук розповіла, що у відеороботі вони з командою поєднали два покоління українців. У такий спосіб прагнули показати, як важливо підтримувати молодь.
«На програмі UActive ці підлітки вигадують і реалізують проєкти для розвитку своїх громад. Ми вчимо їх мріяти буйно, тож аби ці ідеї втілити, діти вправляються у фандрейзингу. Сьогодні це спортивні майданчики, коворкінги у школах, шкільні театри, екопроєкти і STEM-лабораторії, а завтра – це відбудова країни. Тож підтримуючи цих дітей, ви інвестуєте у наше з вами майбутнє», – додає Христина Кащук.
Заклик від Олексія Гнатковського в ролику «двіжувати за дітей» є відсилкою до щорічної кампанії фонду savED «До школи знов». Цьогоріч її лейтмотивом є слово «Двіж». Фонд закликає двіжувати за дітей в різний спосіб, щоб допомогти їм повернутися за парти.
Додамо, що savED — міжнародний благодійний фонд, який займається відновленням доступу до освіти в громадах, що постраждали внаслідок російського вторгнення в Україну.
Раніше ми писали, що Укрпошта презентує благодійну марку «Хвилина мовчання»