fbpx
Slow news

Культурні та споживчі вподобання українців: дослідження

Три вікові категорії розповіли про ставлення до брендів, контенту і що впливає на їхню споживчу поведінку
Кірста Олена, 20.04.2024

Дослідницька компанія Gradus Research спеціально для 17-го Українського маркетинг-форуму провела дослідження й порівняла вподобання українців різного віку.

У дослідженні взяли участь три вікові категорії українців: міленіали (25-44 роки), зумери (18-24 роки)  та покоління X (45+років). Вони поділилися ставленням до онлайн-покупок, краси, дозвілля, економії, українського контенту тощо.

Згідно з результатами дослідження дві третини опитаних серед покоління міленіалів стверджують, що на їхні споживчі вподобання впливають бренди. Водночас 46% опитаних зумерів із початком широкомасштабної війни в Україні змінили своє ставлення до брендів і сміливо експериментують з новими марками. При цьому, на відміну від міленіалів та іксів, покоління зет робить спонтанні рішення щодо покупок. Тоді як 38% людей 25-44 років і старші 45 свій шопінг планують ретельно. Також у всіх категоріях опитаного населення у період з 2022 року збільшилася частка онлайн-покупок.

Респонденти також розповіли, на чому економлять останні пів року. Зокрема, покоління зет та міленіали менше витрачають на розваги, відпочинок, одяг і взуття. Покоління зет також економить на розвагах, одязі та взутті, однак у значно меншій мірі – вони не готові відкладати життя на потім. Таку позицію висловили 73% респондентів із наймолодшої категорії.

Одним із важливих чинників, що впливають на споживчу поведінку українського населення, є високий рівень втоми та стресу. За даними опитування, стресують усі представники опитаних поколінь, але найбільше — категорія людей з покоління зет (92%).

В учасників опитування також поцікавилися про їхні вподобання щодо проведення вільного часу та контенту, який вони споживають. Згідно з дослідженням міленіали та покоління зет більшу частину вільного часу слухають музику й переглядають фільми чи серіали онлайн. Покоління ікс також у вільний час дивиться кіно та серіали, а ще — читає новини. Серед опитаних українців також популярний жанр стендапу, а їхні улюблені коміки — українські.

Дослідження проводили у період з 11 по 13 березня 2024 року. Серед респондентів – мешканці міст (крім тимчасово окупованих територій і тих, де ведуться активні бойові дії) із населенням 50+ тисяч віком 18-60 років. У вибірці взяли участь 1045 респондентів.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Розпочалася нова хвиля кампанії «Розірви Коло» проти домашнього насильства
Вона розвінчує стереотипи про домашнє та гендерно зумовлене насильство та інформує про сервіси допомоги
На одязі Los Angeles Apparel з’явились ярлики з історіями працівників
На них зображені портрети швачок, майстрів і моделей бренду
Gemini Live тепер доступний українською
Інтелектуальний помічник допомагає в роботі з електронною поштою, календарем, картами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень