Режисер — це важлива фігура у процесі створення кіно. Коли виходить новий фільм, люди часто звертають увагу на те, хто його зняв. Ба більше, люди навіть чекають нових прем’єр від тих чи інших режисерів.
Попри те що кіноіндустрія — це їхня основна діяльність, іноді кінорежисери знімають рекламні ролики. Зазвичай це відбувається, або коли бренду подобається фірмовий стиль режисера, або коли режисер ще не має достатньо досвіду у фільмуванні, тому реклама стає для нього одним зі способів “засвітитися”.
Ми розповіли про випадки, коли кінорежисери зняли популярні рекламні ролики.
Тайка Вайтіті
Новозеландський режисер, відомий завдяки стрічкам “Кролик Джоджо” і “Тор: Раґнарок”, іноді береться й за рекламні проєкти. Він знімав ролики для Old Spice та Xbox, але найвідомішим став, мабуть, новорічний ролик для Coca-Cola The Letter.
У ньому донька дала татові, який їде у далеке відрядження, листочок із побажанням Санті. Там вона загадала, щоб батько був поруч на Новий рік. Врешті, внаслідок великої екстремальної та зворушливої пригоди, так і сталося.
Також Вайтіті зняв соціальний ролик Save Rarlph. У ньому кролик розповідає, як працює тестувальником косметичних виробів.
Вес Андерсон
Веса Андерсона називають одним з найунікальніших артистів сучасного кіно. У його творах майже завжди яскрава кольорова гама й трохи дивакуваті герої. Серед його найпопулярніших робіт: “Готель Гранд Будапешт” та “Королівство повного місяця”.
Окрім фільмів, він устиг зрежисувати декілька хороших рекламних роликів для провідних кампаній, таких як Prada, American Express, Hyundai, IKEA, Sony, H&M, Stella Artois.
Ролик для бренду пива найбільше ілюструє бачення режисера. Стильний, ексцентричний, з великою кількістю дрібних та цікавих деталей.
Майкл Бей
Перш ніж почати знімати популярні фільми, як-от “Погані хлопці”, “Трансформери”, “Перл-Гарбор”, Майкл Бей працював над музичними кліпами та рекламними роликами. Одним з найвідоміших став Got Milk? для California Milk Processor Board.
Сценарій побудовано на інсайті, який знайшли креативники з Goodby, Silverstein & Partners. Вони зрозуміли, що людей дратує, коли вони їдять печиво з молоком, а молоко закінчується якраз тоді, коли ще жуєш сухе печиво.
У ролику гіперболізували це відчуття та показали, як молодий чоловік не зміг через це сказати правильну відповідь у радіовікторині.
Урешті ця робота отримала “золото” на Clio Awards.
Рідлі Скотт
Як і Майкл Бей, цей режисер теж починав із реклами. У 1968 році Рідлі Скотт навіть створив свою рекламну компанію Ridley Scott Associates, яка працює й досі.
Перший свій легендарний фільм “Чужий” він зняв у 1979 році, а через декілька років зняв легендарний рекламний ролик про комп’ютер Macintosh для Apple.
Цей ролик був бунтарським для тих часів. У результаті його назвали шедевром та найкращою рекламою 1980-х років. Також ролик отримав “золото” на Cannes Lions.
Спайк Джонс
Володар премії “Оскар 2014” за фільм “Вона” має й іншу престижну відзнаку. У 2005 році Спайк отримав нагороду “За видатні заслуги в рекламі” від Гільдії режисерів Америки. У 2002 році він зняв ролик, який зачепив серце кожного, хто його подивився. Спайк змусив глядачів сумувати та співчувати лампі, яку викинули на вулицю. Драматургічна сцена тривала близько хвилини, після чого вийшов чоловік та сказав: “Вам шкода цю лампу? Тоді ви просто божевільні. У лампи немає почуттів”.
Ролик отримав низку нагород, зокрема Гран-прі на Cannes Lions.
Гай Річі
Гай Річі, який зняв “Карти, гроші та два стволи, що димлять”, “Великий куш” та “Джентльмени”, досі не має премії “Оскар”. Але отримав золотого Каннського Лева за рекламу для Nike. У трихвилинному ролику від першого обличчя показана історія невідомого хлопця, який забиває гол та потрапляє у відомий англійський клуб. Дивлячись ролик, глядач переживає ніби власну історію.
Утім, це не єдина реклама, яку зняв Гай Річі, — і недивно. Річ у тім, що батько режисера, Джон Річі, був топменеджером рекламної компанії.
Тож Гай Річі часто знімає рекламні ролики для великих брендів, таких як BMW, H&M, Beats та Dior.
Мішель Гондрі
Мішель Гондрі, режисер фільму “Вічне сяйво чистого розуму”, теж займався рекламою перед тим, як почав знімати кіно. Його ролики часто були схожими на якісні артхаусні короткометражки. Один з найвідоміших — знятий для джинсів Levi`s, під назвою Drugstore.
У чорно-білому ролику під супровід техно-музики хлопець купує презервативи в аптеці. Кладе їх у маленьку кишеню джинсів, призначену для годинника, і їде до своєї дівчини. Коли він приїжджає під будинок, виходить батько дівчини, який виявляється продавцем цієї ж аптеки. У кінці з’являється слоган: “Кишенька для годинника створена у 1873 році. З того часу використовують”.
Цей ролик навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса, отримавши найбільшу кількість нагород.