fbpx
Кейси

6 серіалів, які випустили в межах рекламної кампанії

Розповідаємо про кейси Corona, Walmart, Nutella та інших визначних брендів
Ракша Лариса, 07.12.2021

Звіт компанії YPulse, яка досліджує точки дотику з поколінням міленіалів, показав, що 69% молоді уникає реклами у відео. Вони використовують сервіси, які блокують нав’язливі заклики, а якщо все ж зіштовхуються з рекламою, то ігнорують її.

Це пов’язано з тим, що людям не подобається, коли їх відволікають від перегляду обраного відео, а також — із перенасиченням від однакового контенту. Саме тому світові компанії почали створювати власні студії для зйомки відео та працювати зі сценаристами, які допомагають зробити рекламу органічною.

Наразі все більша кількість брендів випускає власні фільми та серіали на актуальні теми. У такий спосіб їм вдається залучити нову аудиторію, ознайомити клієнтів зі своїм продуктом і навіть допомогти в розв’язанні проблем.

Ми зібрали приклади таких серіалів та розповіли про їх початкову мету, охоплення та загальну концепцію.



WALMART CANADA

У 2017 році канадське відділення Walmart випустило серіал під назвою “Емі нагорі”. Протягом 20 серій глядачі спостерігають за життям міленіалів — за їхніми переживаннями, розчаруваннями, щасливими подіями, способами розв’язання проблем. У кожному відео герої використовують продукцію мережі та навчаються грамотно користуватися грошима. Оскільки усвідомлене споживання є головною ідеєю Walmart.

Усі події відбуваються в багатоповерховому будинку та з великою кількістю персонажів. Це не випадково, адже компанія хоче залучити покоління Y до використання продукції Walmart, розповісти, чому вони потрібні одне одному. За дослідженням компанії, міленіали живуть у невеликих, але стильних квартирах. Саме тому простір для розвитку подій обрали відповідно до вподобань аудиторії.

Серіал опублікували на YouTube-платформі для вільного доступу глядачів і зручного поширення в соціальних мережах. Він набрав близько 9 мільйонів переглядів і безліч позитивних відгуків. Команда Walmart припускає, що на подібну реакцію вплинуло їхнє ретельне вивчення цільової аудиторії. Усі герої автентичні, а деякі сюжетні лінії запозичені із життя реальних людей.

Головна мета проєкту — ознайомити молодь з можливостями, які їм може надати компанія. А також транслювати проблеми й труднощі покоління Y через гумор. На думку маркетингового відділу, про це важливо говорити для створення єдності між поколіннями.


Johnson & Johnson

У 2021 році бренд засобів для догляду за шкірою Neutrogena, який належить компанії Johnson & Johnson, випустив документальний фільм під назвою “На сонці”. Це перший подібний проєкт, який команда запустила в межах новоствореної студії контенту. Її загальна мета —  поширити інформацію щодо шкіри та косметики через фільми й серіали. Компанія впевнена, що наразі більшість їхньої аудиторії уникає реклами та рідко дивиться телевізор. Тож було вирішено публікувати відео на платформі YouTube та розповсюджувати їх завдяки таргетованій рекламі.

Перший фільм присвячений упливу сонця на шкіру людини. У ньому йдеться про наслідки довготривалого перебування під прямими сонячними променями, також уміщено поради з догляду. Щоб переглядати фільм було цікаво, команда запросила реальних людей, які погодились поділитися власним досвідом, а для підвищеної експертності — лікаря-дерматолога.

Відео зібрало 8 мільйонів переглядів, запити на наступні серії та вдячність від прихильників бренду. А Neutrogena Studios після успіху фільму об’єдналися разом з Ghetto Film School та запустили програму “Перший кадр”. Завдяки її існуванню компанія збирається залучити молоде покоління до створення кінематографічних роликів відповідно до місії, яку поширює бренд. А саме — спонукати людей піклуватися про шкіру та вчасно проходити обстеження.


CORONA BEER

У 2020 році пивний бренд Corona запустив власну продакшн-студію під назвою Corona Studios. Таке рішення ухвалили через зниження продажів і відсутність бажаних результатів від реклами. Бренд виявив, що його цільова аудиторія більше не користується попередніми способами для розваг. Наприклад, менше переглядає телевізійні шоу, не купує журнали та не звертає уваги на рекламу перед роликами в соціальних мережах. Тоді ж компанія почала глобально змінювати свою маркетингову стратегію та випустила перший серіал “Вільні люди”.

Основна ідея проєкту в “трушності” акторів, які беруть участь у зйомках. Кожен із них справді одного разу змінив своє життя, обрав свободу та нестандартний спосіб мислення. Тому протягом 5 місяців команда проводила кастинги та встигла поспілкуватися з 500 кандидатами. Вони шукали людей, які своїм способом життя представлять філософію бренду та які щиро усвідомили позитивні сторони проведення часу на природі.

Corona Studios продовжувала пошуки доти, доки не знайшла ідеальні для їхньої концепції історії про свободу. Наприклад, у серіалі є герой, який звільнився з посади фахівця зі зв’язків і став серфінгістом. Ще один персонаж був успішним архітектором у Великій Британії, але згодом перекваліфікувався в захисника океану. Загалом у серіалі фігурують 8 людей, які розповідають про свій вибір і його наслідки.

Віцепрезидент Corona впевнений, що вони рухаються в правильному напрямі: “Коли ми дивимося на те, як розвивається світ, ми мусимо розважати, а не відволікати споживачів. Це найбільша проблема, з якою стикаються маркетологи: залучити споживачів в автентичний спосіб”. І хоча бренд не одержав тих охоплень, на які сподівався, але йому все ж вдалося значно підвищити інтерес до продукту та його оновленої стратегії.


AT & T

Телекомунікаційна компанія AT & T регулярно проводить дослідження на тему ментального здоров’я підлітків, а також вивчає проблеми, з якими їм доводиться стикатися. За їхніми висновками, зараз велика кількість людей страждає саме від булінгу в інтернеті. Компанія вже має досвід випуску соціальних роликів на цю тему, але у 2017 році вирішила присвятити кібербулінгу повноцінний серіал.

Для залучення якомога ширшої аудиторії на головні ролі запросили відомих блогерів із загальною кількістю підписників у 38 мільйонів. А для кращого розуміння проблеми команда створила персональні акаунти в соціальних мережах для всіх героїв. Вигадані персонажі щодня публікували свої почуття, роздуми та підтримували кожного, хто цього потребував.

Серіал має два сезони під назвою “Винна сторона”. Глобально він порушує питання безпорадності та неспроможності захистити себе в інтернеті. Відеоролики зібрали 42 мільйони переглядів, 351 мільйон показів і нову аудиторію для компанії.

AT & T поставили собі мету підтримати підлітків, що не знають, як учинити в подібних ситуаціях, і зробити їх своєю аудиторією. І компанії це вдалося. За статистикою, у період виходу серій на YouTube-канал підписалося приблизно 24 тисяч користувачів.


GENERAL ELECTRIC

У 2017 році американська компанія General Electric захотіла продемонструвати свої досягнення та зробити це максимально ефектно. Команда розуміла, що тема технологій може бути нудною для більшості людей через складні терміни та будову приладів. Тоді компанія об’єдналася з телеканалом Viceland, і разом вони вирішили сфокусуватися на емоціях, які дарують їхні технології.

Проєкт отримав назву “Тиждень дронів” та мав на меті продемонструвати віддалені куточки планети. Наприклад, гідроелектростанцію у швейцарських Альпах, вітряну електростанцію в Британській Колумбії та інші нетипові локації. Усього було знято 5 серій разом з експертами, які допомогли глядачам ознайомитися з інноваційними рішеннями, принципами споживання енергії та її розподілу.

Відео зібрали 3,5 мільйона переглядів на YouTube та 96% позитивних відгуків. Компанія змогла викликати в людей інтерес до технологій через креативне рішення щодо зйомки та створення справжньої історії.


NUTELLA

У 2016 році компанія Ferrero випустила серіал, який відзняла в межах нової стратегії для просування торгового знака Nutella. Оскільки головна місія шоколадної пасти — створити позитивну емоцію для споживача, то й відео присвятили людям, які підкреслюють цю концепцію. Проєкт отримав назву “Поширюйте щастя”. Він розповідає про персонажів, які живуть задля того, щоб почуватися щасливими. Це абсолютно різні люди з несхожими професіями та способами мислення, але їх об’єднує найголовніше — щастя в кожній їхній дії.

Для глобальнішого поширення мови, яка доступна кожній людині, а саме мови щастя, компанія використала різні джерела просування. Наприклад, партнерство із шоу Ellen принесло 12 мільйонів переглядів і 70 тисяч охочих узяти участь у конкурсі на платформі Ellen. А рішення влаштувати прем’єру на кінофестивалі Tribeca значно підвищило інтерес і довіру до проєкту.

Загалом серіал отримав 65 мільйонів переглядів на кількох цифрових платформах. А продажі Nutella збільшилися на 18% за 2 місяці. Компанія хотіла розповісти своїм споживачам історії про натхнення та можливість самим обирати щастя. Але їм також вдалося залучити нову аудиторію, яка зацікавилася принципами, що проголошені в проєкті.


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Кейси
/ Як росіяни крадуть українську історію
Інтерв’ю з науковицею Анною Данильчук
Військовим — дрони, брендам — підписники
Як невеликий жарт у твіттері перетворився на масштабний флешмоб
/ Рекламний бліц з Іваном Іщенком
Добірка рекламних кейсів, які дивують, змушують замислитися та взятися за активне використання ШІ в роботі
/ Як війна змінила книжкові смаки українців
Аналітика від мережі книжкових магазинів «Книгарня “Є”»
/ #ПовернемоЕдіка: антикризова комунікація від Вінницяоблводоканалу
Як піарниця комунального підприємства прокомунікувала ситуацію з водою на всю Україну
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень