fbpx
Кейси

5 гучних соціальних кейсів

Як бренди проявляють свою соціальну відповідальність
Чередніченко Анастасія, 18.12.2019

Гроші заради грошей не працюють – щоб не зникнути з поля зору своїх споживачів, варто коригувати напрямки дій. Думати про соціальний внесок у життя суспільства потрібно не менше, ніж про фінанси. КСВ тепер – константа у розвитку бізнесу, до якої поступово приходять усі бренди.

Ми зібрали 5 цікавих соціальних кейсів.


Burger King

День без вопера

Наприкінці вересня цього року Burger King на цілий день припинив продажі свого найпопулярнішого бургера – вопера, щоб відправити клієнтів до конкурента – McDonald’s.

Цього дня в Аргентині McDonald’s святкує щорічний McHappy Day – день, коли кошти за всі продані БігМак Меню жертвуються в благодійні організації, що допомагають дітям боротися з раком.

Burger King прокоментував це так: “День, коли ми пожертвували наших гостей на благодійність McDonald’s”.

107 закладів Burger King в Аргентині не продали жодного вопера, натомість McDonald’s продав на 73 437 БігМак Меню більше, ніж минулого року.

Burger King проводить подібну акцію щороку. 2019 рік став рекордним для McHappy Day.

Це яскравий приклад ситуативного маркетингу і соціальної відповідальності.


PornHub

“Найбрудніше порно історії”

PornHub зняв найбрудніше порно в історії – у ньому пара займається сексом на найбільш забрудненому пляжі світу. Навколо них люди в костюмах хімзахисту з логотипом PornHub прибирають гори сміття.

За кожен перегляд повної версії відео PornHub перераховує кошти на рахунок некомерційної екологічної організації Ocean Polymers. Ocean Polymers займається очищенням Світового океану від пластику та його утилізацією. На кошти, отримані з ролику, організація запустить танкер, який збиратиме сміття і перероблятиме його на паливо для свого живлення. Щоб мотивувати аудиторію переглянути повну версію ролика, PornHub випустив тизер-трейлер за участю відомої пари порноакторів Leolulu.

У ролику PornHub зазначає, що навіть для “брудного” порносайту є ліміт бруду.

Таким жестом PornHub звертає увагу людства на екологічну проблему, і цим демонструє свою КСВ.

“Ми брудні тут, у PornHub, проте це не означає, що наші пляжі повинні бути такими, – прокоментував Кері Прайс, віце-президент Pornhub. – Забруднення океану стало однією із найважливіших глобальних проблем нашого життя, і вона тільки погіршується. Ось чому необхідно, щоб ми використовували нашу платформу для підвищення обізнаності та натхнення до змін – не лише на даний момент, а й для наступних поколінь”.

На додачу до відео PornHub створив веб-сайт, що консультує юзерів, як уникнути використання одноразового пластику, що зрештою потрапляє до океану. Сайт містить три поради: купувати якомога менше пластику, переробляти його, прибирати за собою, якщо ви любите бувати на природі.

“Було б чудово спостерігати, як більше компаній такого розміру та масштабу беруть на себе відповідальність одночасно з аудиторією, яку вони залучають” – зазначила Хізер Вігглсворт, виконавчий директор Ocean Polymers.


Ефіопія

Соцільна відповідальність з державної ініціативи

За один день в Ефіопії висадили понад 353 млн. дерев.

Громадський проєкт “Зелений спадок” ініціював прем’єр-міністр Абій Ахмед Алі. Його мета – висадити 4 млрд дерев з травня по жовтень 2019 року. Програма запроваджена, щоб боротися з наслідками вирубки лісів і змін клімату.

Площа лісів у країні зменшилася з 35% (на початку 20 ст.) до 4% у 2000-х роках – ілюструє дослідження Earth Trends.

Деякі державні служби були закриті, щоб держслужбовці мали час для проєкту. Участь у ньому також взяли співробітники ООН, Африканського союзу та іноземних посольств у Ефіопії. Про це говорили BBC.

Це вважається новим світовим рекордом.


McDonald’s

Бджолині готелі

McDonald’s у Швеції створює “бджолині готелі” на внутрішнього боку своїх рекламних щитів. Таким чином компанія хоче привернути увагу до проблеми вимирання медоносних бджіл. Технологічний інститут Чалмерса оприлюднив дані, що в Швеції налічується 274 види бджіл, проте популяція більше ніж третини — зменшується.

Це не перша історія шведського McDonald’s про допомогу бджолам – компанія вже будувала вулики на даху ресторанів. У Всесвітній день бджіл, 20 травня, McDonald’s відкрили McHive. Це був вулик усередині найменшого закладу бренду. Вулик був створений у співпраці з творчим агентством NORD NDDB, розроблений дизайнером-постановником Nicklas Nilsson.

Співпраця проводиться за підтримки гіганта зовнішньої реклами JC Decaux.

“Приблизно 30% популяції диких бджіл в країні знаходиться під загрозою – коментує шведський McDonald’s. – Велика проблема в тому, що їм немає де жити”.

Усі шведські франчайзі матимуть змогу замовити власні білборди бджолиних готелів.

Про життя бджіл піклуються не лише в McDonald’s, але і в уже заявившему про себе PornHub. У квітні 2019 року PornHub запустив новий канал Beesexual, що містить хвилинні відео з бджолами, які запилюють квіти. Це назвали «бджолиним порно». Ролики озвучили акторки та актори порно Джулія Енн, Дая Найт, Олівія Остін, Джоанна Анхель і Данте Колле.

Кошти за кожен перегляд відео PornHub пожертвує в Operation Honey Bee та Центр дослідження медоносних бджіл.


MacPaw

Купа сміття ожила

Українська компанія MacPaw зняла пранк-відео «The revenge of the junk» («Помста сміття»), де купа сміття оживає і ганяється за людьми, які кидають в неї додатковий мотлох. Подія присвячена Всесвітньому дню чистоти 21 вересня.

Купа сміття на ім’я Junkman (Людина-сміття) складалася з:

  • 69 пластикових пакетів
  • 144 обгорток від снеків
  • 89 пластикових трубочок
  • 43 недопалків
  • 3 кілограмів паперу

Актор ганявся за перехожими, які кидали сміття повз урни, підсідав до людей на лавки, говорив до них.

Такий захід з боку компанії MacPaw – спроба звернути увагу громадськості на екологічну проблему і вияв КСВ.

Попередньо MacPaw запустили #CleanMyCity challenge, завдяки якому 14 компаній зібрали понад 17 тонн сміття.


Що по висновках?

В умовах сучасного світу, коли соціальна відповідальність бренду впливає безпосередньо на лояльність та вибір його споживача, бренди не можуть лишатися осторонь. Важливо правильно інтегрувати соціальні кейси у свою діяльність, щоб це виглядало органічно і не викликало в цільової аудиторії дисонансу. 

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень