fbpx
Кейси

13 кінострічок, натхненних реальними історіями брендів

Добірка про історії успіху та складнощі, що виникали на цьому шляху
Пунтус Марія, 12.09.2023

Ми живемо у світі брендів. Більш і менш відомі назви супроводжують нас усе життя, ми купуємо брендові речі, споживаємо брендові продукти. Але водночас ми рідко задумуємося про їхнє заснування, труднощі та помилки, які виникали у компанії та їхніх засновників на шляху до успіху.

У добірці фільмів від Bazilik Media ми зібрали 13 історій відомих брендів одягу, представників у світі фастфуду, марок машин і персональних історій винахідників, дизайнерів та бізнесменів.


ЛамборҐіні: Людина-легенда, 2022

Ця біографічна драма починається на тлі повоєнної Італії. Відслуживши механіком у Другу світову війну, Ферруччо повертається в рідне місто, одружується, і незабаром разом зі своїм другом Маттео на позичені кошти відкриває фабрику з виробництва тракторів.

Ферруччо захоплений прагненням створити виняткові трактори з потужними двигунами, які споживають менше пального. Посварившись із другом Маттео, він клянеться побудувати “найкрасивіший автомобіль”, який коли-небудь бачив світ. Фільм розповідає про захоплення Ферруччо швидким виробництвом автомобіля, щоб його можна було показати світові на Женевському автосалоні — міжнародному автомобільному шоу.


Будинок Gucci, 2021 рік

Мілан, 1978 рік. Патриція Реджані, дівчина з небагатої сім’ї, на вечірці знайомиться з Мауріціо Гуччі — спадкоємцем знаменитого модного дому. Молоді люди одружуються, зіштовхнувшись із засудженням батьків хлопця, спадкоємця позбавляють фінансування. Але дядько Мауріціо, другий власник імперії Альдо Гуччі, хоче налагодити сімейні стосунки. Патриція ж своєю чергою, користуючись порадами й намовляннями телевізійної ворожки, вирішує отримати з цієї ситуації максимальну вигоду.

Шлюб Патриції Реджані (у виконанні Леді Гага) і Мауріціо Гуччі (Адам Драйвер) руйнується, оскільки сімейний бізнес, Дім Гуччі, починає занепадати під тиском внутрішньої боротьби та культурних змін.

Фільм був адаптований за книгою журналістки Сари Гей Форден 2001 року, в якій розповідається про історію злету та падіння багатої родини Гуччі як однієї з найвидатніших династій моди. Суперництво між членами родини, численні судові процеси, ухилення від сплати податків, ув’язнення і, звісно, ​​вбивство роблять фільм насиченим і цікавим.

Після виходу фільму родина Альдо Гуччі оприлюднила заяву в ANSA, розкритикувавши фільм за показ “одного наративу, який є далеким від точного”. У заяві сім’я Гуччі звинуватила продакшн фільму в тому, що вони не проконсультувалися з ними перед тим, як зобразити Альдо та решту сім’ї на екрані.


Ford проти Ferrari, 2019

На початку 1960-х Генрі Форд ухвалює рішення поліпшити імідж компанії та змінити курс на виробництво більш модних автомобілів. Після невдалої спроби купити практично банкрута Ferrari американці вирішують кинути виклик італійським конкурентам на трасі й виграти престижні перегони.

Щоб створити підхожу машину, компанія наймає автоконструктора Керрола Шелбі, а той відмовляється працювати без видатного, але важкого у спілкуванні перегонника Кена Майлза. Разом вони беруться за розроблення згодом знаменитого спорткара Ford GT40. Цей фільм розповість про те, як створювався найшвидший перегоновий автомобіль в історії, як збиралася з нуля абсолютно нова машина, щоб перемогти на чемпіонаті світу 1966 року в Ле-Мані над Феррарі. Фільм заснований на реальній історії Кена Майлза і Керролла Шелбі — двох найбільш інноваційних постатей в історії виробництва перегонових автомобілів.


Ів Сен-Лоран, 2014 рік

Фільм зосереджується на професійній та особистій історії Ів Сен-Лорана та його стосунках із П’єром Берже. Режисер Джаліл Лесперт зосереджується на описі модельєра як аутсайдера: народившись в Алжирі під час колоніального періоду, Сен-Лоран ніколи не відчував себе вдома в паризькому суспільстві. Він почав свою кар’єру, слідуючи чинним правилам моди; але його ідеї відкинули як “нудні”.

Після того, як Ів Сен-Лоран покинув дім Dior, він почав власний шлях. Це виявилося мудрим кроком, оскільки у фільмі показано, як він здобув славу завдяки серії сміливих і часто інноваційних дизайнів.

Навмисно знятий у розмитих кольорах, фільм створює в уяві загублений світ великих салонів, переповнених вулиць і нескінченних вечірок, де Сен-Лоран проводив більшу частину свого дозвілля. Величезний успіх і початок глибоких почуттів до П’єра Берже, який надалі стає коханням всього його життя і діловим партнером, призводить до створення імперії Yves Saint Laurent — одного з найвідоміших брендів у світі моди.


Засновник, 2016

“Кожне справжнє американське місто повинно мати власну церкву, власну будівлю суду з американським прапором і золоті арки Макдональдза”.

У 1950-х роках післявоєнний економічний бум у США дав змогу американцям насолоджуватися вільним часом, тоді ж з’явилися і мережеві ресторани. З такими ресторанами було багато проблем: черга була довгою, офіціанток не вистачало, тому замовлення робили повільно, а часом навіть неправильно. Нова концепція ресторану McDonald’s була справді революційною: можливість чекати у машині, самообслуговування, заздалегідь підготовлене меню, щоб доставляння було негайне та правильне. Кожен крок був детально та вчасно виміряний. Цю геніальну систему зробив міжнародно популярною саме цей крок.

Рей Крок постійно відчуває на собі всі тяготи американської мрії, доки одного дня не натикається на золоту жилу — локальний фастфуд, заснований братами МакДоналд. Голлівудський образ ідеального протагоніста помітно видозмінюється. “Засновник” — кіно про хитру, діяльну людину, яка знає таємниці менеджменту. Світ підкорить не той, хто готує смачні гамбургери. Його підкорить той, хто вміє їх продавати.


Марк Джейкобс і Луї Віттон, 2007

Цей фільм про відомий бренд Louis Vuitton і про дизайнера Марка Джейкобса, який розробляв колекції, що задавали тон у всьому світі моди. Vuitton, столітній бренд шкіряних виробів, об’єднався з Марком Джейкобсом, творцем Grunge Glamour.

Гості в масках в епатажних костюмах поспішають на нью-йоркський костюмований бал на тему Венеції. На бал приходить чоловік у костюмі дивного голуба в окулярах, — це Марк Джейкобс, один з найвпливовіших модельєрів свого покоління. Сьогодні він є художнім керівником Louis Vuitton, найприбутковішої компанії з виробництва предметів розкоші, і очолює групу LVMH. Раніше ніхто ніколи не знімав Марка Джейкобса за роботою, а тут його можна побачити в майстерні, офісі та за лаштунки показів мод. Цей фільм — і портрет Марка Джейкобса, і занурення в серце процесу творчості Vuitton.


Соціальна мережа, 2010

Цей фільм про створення Facebook та історію її засновника Марка Цукерберга, який почав працювати над проєктом ще студентом Гарварду. Шалений успіх соцмережі серед користувачів у всьому світі назавжди змінив життя студентів-однокурсників гарвардського університету, які заснували її 2004 року і за кілька років стали наймолодшими мультимільйонерами в США. 

Джессі Айзенберг у ролі Марка Цукерберга — граничний соціопат, який ніколи не посміхається, ніколи не підвищує голос, ніколи не поступається суперечці, змушений створити свій шедевр через біль від того, що його кинули (без спойлерів, дивіться фільм).


Коко до Шанель, 2009

Цей фільм розповість про шлях Шанель з її темного і бідного минулого в сліпуче світське життя Парижа. Коко перевернула світ високої моди і змусила підкоритися своєму стилю мільйони людей. Але чи легко бути революціонером у світі заздрощів та інтриг, і якою вона була, Коко до Шанель?

У фільмі Шанель не прагне стати найвпливовішою іконою моди XX століття. Вона починає з дизайну капелюха, заробляє трохи грошей і прагне заробляти на цьому більше. Вона хоче грошей і незалежності. Здається, якби вона винайшла якийсь крутий міксер, то зробила б революцію і стала іконою у світі виробництва побутової техніки.


Сен-Лоран. Стиль — це я, 2014

Дія фільму відбувається наприкінці 60-х років минулого століття, з 1967 по 1976 рік, на піку кар’єри Ів Сен-Лорана. Цей фільм розповідає про гедоністичний спосіб життя молодого генія моди Іва Сен-Лорана та його останні роки. Акцент у сюжеті робиться на вечірках, наркотиках і алкоголі, які глибоко увійшли в життя модного генія. У якийсь момент, намагаючись придумати ще одну нову колекцію, YSL зітхає: “Я створив монстра, і тепер мені доводиться з ним жити”.


Джобс: Імперія спокуси, 2013

Після смерті Стіва Джобса у 2011 році культ його особистості Джобса породив, серед інших продуктів, байопік з Ештоном Кутчером у головній ролі, документальний фільм і дві відомі біографії.

Цей фільм розповідає про 27 років життя великої людини, засновника компанії “Apple”. Його ім’я пов’язане з революцією в галузі високих технологій. Це Стів Джобс. “Спокуса спокус” — це його компанія, створена непосильною працею і блискучою думкою геніальної людини, його прагненням досягти небувалих висот у сфері комп’ютерних технологій і направити свою користь на службу людському розуму.

Це історія про людину, яка пережила і злети, і падіння, і зраду, але не відмовилася від своїх ідей. “Apple” — це не просто компанія та її дітище, це ціла філософія зі своїми послідовниками та шанувальниками. Джобс, як біблейський Мойсей, повів світ у невідоме, поклавши всі його спокуси до ніг людства, створивши буквально нову релігію під назвою “Apple”.


Стів Джобс, 2015

Ще один фільм про чоловіка, ім’я якого знають усі, хто займається комп’ютерними технологіями й ті, хто хоч щось чув про Apple. Джобс винайшов майбутнє у своєму гаражі. Сьогодні створена ним імперія очолює список найдорожчих компаній у світі.

“Хто ти? Що ти робиш?”

Ці запитання, поставлені Стіву Джобсу його колишнім партнером Стівом Возняком під час бурхливої ​​суперечки, є водночас практичними та риторичними. Джобс не є дизайнером, інженером чи програмістом, але він якимось чином піднявся на вершину комп’ютерного бізнесу.

Той факт, що Джобс, співзасновник Apple, під час свого підйому зраджував своїх друзів, відчужував своїх союзників і погано поводився зі своїми близькими, ставить під сумнів деякі міфи про взаємозв’язок між чеснотою та успіхом. Джобс не ідеальний, але геніальний. Холодний раціоналіст, який знає, чого хоче публіка.


Дуель братів. Історія Adidas і Puma, 2016

Найкращі спортсмени світу у 20-х роках XX століття воліли тренуватися і виступати у взутті братів Дасслерів, які виробляли його у баварському місті Херцогенаурах. Однак за злетом прийшов спад: під час Другої світової війни компанія практично зупинила виробництво, а у стосунках братів стався розлад. У 1948 році “Взуттєву фабрику братів Дасслер” розділили. 

Так у Херцогенаураху з’явилося два запеклих конкуренти — компанії Adidas і Puma. Puma була заснована Рудольфом Дасслером, а Adidas — Адольфом Дасслером. Чому між братами сталась суперечка, як їхні стосунки склалися потім і як росли гіганти у сфері спортивного взуття — дивіться у фільмі.

Читайте також у рубриці Кейси
/ Чому добро не потрібно робити тихо: як його комунікувати?
Огляд кейсів від проєктної менеджерки Національної мережі розвитку локальної філантропії Вікторії Заблоцької
Як через глибинні дослідження збільшити кількість лідів удвічі: кейс 
Ми провели глибинні дослідження для бренду вагового обладнання: результат – збільшення лідів х2. Як це працює?
Як піарникам ефективно співпрацювати з медіа
10 порад з досвіду фінансових медіа «Мінфін» та Finance.ua
КЕЙС: нова рекламна кампанія Третьої окремої штурмової бригади
Реакції на образи у стилі pin-up
/ Рекламний бліц з Тонею Кондаковою
Креативна директорка про рекламні кейси, які навчають, змушують плакати та сміятися
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень