fbpx
Зсередини

10 TED-лекцій, присвячених робочим процесам

Про креативне мислення, пошук роботи, відпочинок
Ракша Лариса, 10.01.2022

Якісний робочий процес залежить від багатьох чинників, які потрібно враховувати. Наприклад, якщо завчасно не планувати відпочинок, можна зовсім забути про нього і згодом відчути вигоряння. Також потрібно перманентно розвивати навички нетипового мислення, адже це допомагає створювати цікаві ідеї.

Ми зібрали 10 TED-лекцій, присвячених мотивації, креативу, пошуку себе, і коротко розповіли їх зміст. Цей матеріал підкаже, як навчитися дивитись на несприятливі обставини під іншим кутом й отримувати з них користь.


Креативне мислення

Психолог Адам Грант протягом десяти років досліджує мислення творчих особистостей. Для цього він проводить опитування серед працівників різних компаній, спілкується з їхніми керівниками, дізнається про звички, порівнює ефективність. Потім його команда підбиває підсумки на основі отриманої інформації та знаходить спільні характеристики між кращими креаторами.

Однією зі звичок, що об’єднує цих фахівців, стала помірна прокрастинація. Усі експерименти, які проводить Адам, підтверджують, що люди, які, перш ніж розпочати роботу, дають собі час розслабитися, представляють цікавіші ідеї, ніж ті, хто одразу береться до виконання. Це пов’язано зі свободою, яку відчуває працівник, і відсутністю перенапруження.

Загалом психолог пропонує переглянути стереотипи щодо прокрастинації та креативної роботи. А також пам’ятати, що погані ідеї є нормою, не потрібно соромитись їх озвучувати. Адже саме вони стають міцним фундаментом для створення чогось справді грандіозного.

“Прокрастинація — це ворог продуктивності, але вона може бути перевагою для творчості.”


Радіоведуча Джулі Бурштейн завдяки своїй професії постійно спілкується з творчими людьми. До її студії приходять режисери, письменники, фотографи, скульптори, актори та інші. Найголовніше, що об’єднує всіх гостей, — це креативне мислення та сміливість іти за власним покликанням. За роки своєї праці радіоведуча вивела 4 уроки креативності, які допомагають розвинути вміння створювати ідеї. Це увага до навколишнього світу, навчання на складних моментах, мислення за межами та прийняття втрати.

Джулі подобається порівнювати процес творчості з японською технікою раку, яку застосовують під час ліплення з глини. Спочатку потрібно зробити посудину та покрити глазур’ю, а потім — віддати її на обпалювання. У цьому процесі від людини залежать тільки перші два етапи, а фінальний результат ніколи не можна передбачити.

“Можна дивитися на тріщини й бачити в них історію власного життя: цикли творення та руйнування, ухвалення рішень та волі випадку, збирання уламків і створення нового.”


Пошук роботи

Емі Девіс, засновниця освітньої компанії Braven, запевняє, що кожен з нас має історію, яку можна розповісти на співбесіді. Але найчастіше кандидати все ж піддаються сумнівам і не наважуються навіть спробувати. Це відбувається через відсутність потрібного досвіду та диплома, колір шкіри, вік і власні комплекси. Емі пропонує переглянути свої упередження щодо цих критеріїв і зробити їх своєю суперсилою.

Якщо потенційний працівник пройшов нетрадиційний кар’єрний шлях — це не означає, що він гірший за інших. Він, як і всі, набув певних навичок та може застосовувати їх у роботі. Головне визначити свої сильні риси, а потім — представити їх роботодавцю.

“Якщо переосмислити всі випробування у вашій біографії, то це додасть вам упевненості в собі. Але на це потрібен час, це ніби підготовка до марафону.”


Регіна Гартлі працює HR та запевняє своїх колег, що найкращі працівники зазвичай мають нетипові резюме. Уявіть, що вам потрібно закрити певну вакансію. Ви починаєте розглядати претендентів і маєте вибір серед двох категорій. Перша — це “срібні ложки”. Люди, які відносяться до цієї категорії, не мають життєвих складнощів, а всі обставини сприяють їхньому розвитку. Спочатку були хороша школа та виш, потім — стабільні роботи з високою заробітною платою, їм ніколи не потрібно було боротися. Друга категорія — “бійці”. Зазвичай вони відрізняються короткостроковими підробітками, відсутністю вищої освіти через сімейні обставини. Їх не підтримували родичі, а тому вони повинні були виживати самостійно.

Регіна вважає, що саме людей із другої категорії передусім потрібно запрошувати на співбесіду. Адже вони краще знають життя, будуть триматися за свій шанс, викладатися на 120% та жадібно навчатися.

“Вони не вважають, що досягли всього всупереч труднощам. Вони знають, що досягли цього завдяки їм. Вони приймають травми й труднощі як причини того, ким вони стали, і знають, що без цього досвіду могли б і не розвинути необхідну силу та витримку.”


Відпочинок

Письменник Піко Аєр упевнений, що можливість зупинитися й не квапитися — це єдиний спосіб продовжувати насолоджуватися життям. У сучасному світі люди постійно перебувають на зв’язку одне з одним — ми часто відповідаємо на повідомлення вночі та у вихідні. Спочатку може здаватися, що в цьому немає нічого поганого, але згодом це призводить до відчуття нескінченної гонитви. Саме тому кожному потрібно визначити комфортний час для взяття паузи та практикувати попри обставини. Це допомагає залишатися в тісному контакті із собою, ліпше працювати, бути фізично здоровою людиною.

Піко розповідає про досвід своїх знайомих, які почали впроваджувати якісний відпочинок у своє життя, та про зміни, які вони помітили завдяки цьому. Наприклад, працівники Кремнієвої долини щотижня практикують “інтернет-шабат”. Упродовж 24 або 48 годин кожен з них не користується інтернетом, щоб мати змогу визначити майбутні кроки без інформаційного шуму.

“В епоху постійного прискорення ніщо не може дати більшого відновлення, ніж уповільнення.”


Психолог Гай Вінч розповідає про термін “емоційна жуйка”. Він означає, що мозок людини ніколи не перестає обдумувати тривожні події. Якщо після продуктивного робочого тижня ви продовжуєте турбуватися про задачі, які могли б зробити краще, замість того щоб відпочити, то вам добре відомий цей термін. Якщо цієї звички вчасно не помітити й не позбутися, вона призведе до апатії, вигоряння та хронічної втоми.

Психолог пропонує спробувати три прийоми для усунення перманентних думок про роботу:

 У вільний час не перевіряйте робочу пошту й чати.

 Якщо ви працюєте в офісі, то не беріть роботу додому. Якщо ж ви віддалений працівник, то встановіть час, коли ви онлайн, а поза ним вимкніть усі нагадування в чатах.

 Замініть тривожні думки на продуктивні. Наприклад, якщо ви постійно зриваєте дедлайни, попрактикуйте техніки тайм-менеджменту. Завдяки цьому розв’яжете проблему та зможете позбутися нав’язливих тривожних думок.

“Точка відліку для створення балансу між роботою та особистим життям знаходиться не в реальному світі. Вона — в нашій голові. Вам не потрібно змінювати роботу чи графік. Вам потрібно змінити мислення.”


Впевненість

Психологиня Емі Кадді досліджує зв’язок між рухами тіла та впевненістю людини. Вона наголошує, що якість життя кожного може змінитися лише від такої деталі, як мова тіла. Перший крок полягає у спостереженні. Як ви тримаєте руки, коли спілкуєтеся з друзями? Чи намагаєтеся сховатися під час обговорення робочих питань? Для зручності можна вести щоденник і детально описувати свої відчуття. Далі спробуйте використовувати “силові” пози. Емі разом зі своєю командою з’ясувала, що це підвищує рівень тестостерону, який відповідає за впевненість.

Мова тіла — це вчення, до якого велика кількість людей ставиться скептично. Але психологиня закликає кожного хоча би спробувати простежити за своїми відчуттями у звичних рухах і в “сильних”.

“Не дозволяйте ситуаціям уселяти у вас сумніви щодо недостатнього рівня, який ви показали. Нехай ваш настрій каже, що зараз ви зайдете й покажете себе справжнього.”


Селеста Гедлі пропрацювала радіожурналісткою протягом 20 років і сформулювала 10 правил, які допомагають побудувати якісну бесіду. Наприклад, не потрібно виконувати кілька завдань одночасно — ліпше відкласти гаджети і присвятити час співрозмовнику. Також важливо вміти активно слухати й поважати будь-який досвід, яким з вами діляться. Будьте чесними, використовуйте відкриті запитання, уважно стежте за загальним настроєм бесіди. Звісно, усі правила можна регулювати залежно від формату розмови. Якщо це офіційна зустріч, то потрібно говорити менше, але інформативно. Для розмови з друзями достатньо пливти за течією та орієнтуватися на ваші спільні інтереси.

Селеста впевнена, що спілкування, нетворкінг — це навичка, яка поліпшує життя людей і розширює коло корисних знайомств. Але її потрібно повсякчас розвивати в різні доступні способи, не боятися помилок та більше практикувати.

“Для спілкування потрібен баланс між говорінням і слуханням, але ми порушили цей баланс.”

“Запитання може здатися смішним, але ми повинні запитати себе: чи є у нашому столітті навичка важливіша за здатність впевнено бесідувати?”


Мотивація

Скотт Гелловей, викладач з МВА, розповідає про головний інструмент, яким користуються світові компанії для розвитку своєї впізнаваності. Він проаналізував безліч брендів і виявив, що кожен з них орієнтується на певний орган або інстинкт споживача. Наприклад, Google — це “мозок”, адже людське мислення не дає змоги обробляти велику кількість інформації одразу, а пошуковий помічник може. Саме тому він такий популярний. Facebook є “серцем” і допомагає користувачам відчути емоції, які потрібні кожному. Amazon — “шлунок”, через те що люди часто купують більше товарів, ніж їм потрібно. За схожим принципом працює і людський організм: наслідки нестачі набагато гірші за наслідки надлишку.

Усі перелічені компанії діють за “принципом органів”, який є справді дієвим, з огляду на вартість їхніх акцій. А наразі загальна вартість акцій Amazon, Apple, Facebook та Google дорівнює ВВП Індії.

“Ключове в бізнесі — орієнтуватися на нераціональні органи.”


Психологиня Керол Двек пропонує спосіб для збереження мотивації під назвою “Поки що”. Він допомагає зрозуміти, що в момент невдачі ми перебуваємо в процесі навчання. Як наслідок, можна самостійно побудувати вектор для розвитку. Це позиція, яка не дозволяє здатися, а навпаки — допомагає зберегти позитивний настрій. Наприклад, ви не отримали роботу вашої мрії через брак досвіду. Ви можете засмутитися, втратити віру у власні сили та погодитися на посередню вакансію. Але якщо ви застосуєте спосіб “Поки що”, то одразу ж почнете розвивати навички, яких було недостатньо, і згодом все ж отримаєте те, до чого прагнете.

“Зусилля та труднощі — це те, що допомагає нейронам формувати нові, більш міцні зв’язки. Вони допомагають стати розумнішими. ”


Підтримай нас на Patreon!

 Donate

Читайте також у рубриці Зсередини
/ Амбасадори для В2В бізнесу та ефективні відносини з ними
Історія виробника обладнання для б’юті-майстрів ÜLKA
/ 10 років роботи: «Будинок “Слово”. Нескінчений роман»
Ексклюзивні деталі про шлях фільму до кінотеатрів
/ Українські традиції в дизайні приміщень та архітектурі – без шароварщини
Поради від архітекторки Катерини Ярової
Аукціони, унікальні продукти, ютуб і менторство
Які танці з бубном вигадують благодійники, щоб збирати кошти на відбудову шкіл
Як створити й провести подкаст?
Розмова зі співведучими та героями подкаст-каналу «У чому виклик?»
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень