fbpx
Slow news

Жінки обіймають керівні посади в 41% медіа, – дослідження

Провели опитування щодо гендерного аналізу керівного складу редакцій
Бондар Каріна, 21.11.2023

ГО “Жінки в медіа” за підтримки IFES Україна та у співпраці з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики України опублікували результати дослідження “Гендерний баланс у прийнятті рішень в медіаорганізаціях України”.

Опитування щодо гендерного аналізу керівного складу редакцій, яке грунтується на 173 анкетах від представниць і представників 168 українських медіа, показало, що хоча жінки становлять більшість у керівних органах редакцій, серед власників медіа переважають чоловіки.

За результатами дослідження, жінки обіймають керівні посади в 41% медіа. Водночас у 17 регіональних редакціях немає жінок на керівних посадах – це майже кожне пʼяте регіональне медіа, представники й представниці яких взяли участь в опитуванні.

У редакціях, де керівні посади представлені більше ніж двома людьми, потенційно зростає ризик посилення гендерного дисбалансу.

Понад третина представниць і представників редакцій вказали, що в їхній організації немає формалізованої жодної політики рівності. На це вказують 34% опитаних.

Серед тих, хто має певні політики, найменш поширена відповідь – в редакції є політики стимулювання жіночого лідерства. Про це зазначили представники і представниці 3% опитаних медіа.

Попри наявність політик у більшості випадків редакції не мають посадової особи, консультанта або механізму щодо звернень у разі порушень політик рівності та недискримінації. Не мають – 68%, мають – 18%, ще 14% не знають про наявність чи відсутність такого механізму в редакції.

Схожа ситуація і з тренінгами з питань толерантності, недискримінації, жіночого лідерства, які проводилися б для працівниць і працівників редакції принаймні раз на рік, оскільки 67% відповіли, що такої практики немає.

За підсумками опитування отримали коментарі 9 представниць та представників редакції про те, що вони хотіли б напрацювати політики рівності або ж проводити відповідні тренінги для колективу своїх медіа.

Читайте також у рубриці Slow news
Hype Laboratories представляє прикрасу “ЗореLOVE”
Вона створена у співпраці з крафтовим ювеліром Романом Янковичем
Etnodim презентує дроп, натхнений різними регіонами України
Одна з вишиванок створена на основі візерунка авторства Олени Пчілки
Prometheus запускає Всесвітній онлайн-університет
50 курсів від провідних університетів стануть доступні безплатно українською мовою
Український освітній проєкт CDTO Campus готуватиме фахівців для реалізації цифрових реформ
Випускники зможуть стати частиною проєктів, які ініціює Мінцифри
“Сільпо” презентує культурно-просвітницький проєкт “Різдзвоники”
Підготували застосунок, де можна створювати створювати AR-відео посеред магазину
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень