fbpx
Slow news

Зараз в Україні частково або як до війни працюють 45% бізнесів — опитування

Вони поновлюють виплати працівникам і підрядникам
Мачулка Ангеліна, 05.05.2022

В Україні збільшилась кількість власників і топменеджерів, які характеризують свій бізнес як “такий, що працює, як і раніше” і “такий, що працює частково” — це зростання з 41% до 45%. Такі дані показало опитування, яке провела дослідницька компанія Gradus Research.

75% українських підприємців зараз продовжують займатися бізнесом. Майже всі з тих, хто втратив справу, планують відновити її: більшість — після війни, третина — за нагоди, не чекаючи кінця воєнних дій, і невелика частина — найближчим часом, не чекаючи нагоди. Водночас 38% підприємців зазначили, що їхній бізнес не потребуватиме галузевої трансформації.

Також підприємці починають виплачувати кошти своїм працівникам і постачальникам. Кількість тих керівників, які відновили виплату зарплат, зросла з 14% у березні до 23% у кінці квітня, а підрядникам готові платити 32% топменеджерів (у березні було 19%).

61% компаній, які залишилися працювати, заявили, що не потребують фізичного переміщення. 10% повідомили, що їхній бізнес потребує релокації, але цього ще не відбулося. Удвічі більше бізнесів уже або переїхали, або в процесі. Половина переміщених компаній (47%) релокувалася задля збереження бізнесу. Друга за частотою причина переїзду — це дозволило розв’язати логістичні проблеми.

“«Антикрихкість» мікро- та малого бізнесів є найвищою порівняно з іншими формами господарської діяльності. Два роки пандемії «натренували» бізнес працювати за умов форс-мажорних обставин … Цю роль мікро- та малого бізнесу для економіки України можна порівняти з легендарним порятунком у 1940 році в Дюнкерка англійського та французького корпусів сотнями дрібних кораблів”, — говорить Сергій Гвоздьов, викладач KSE Graduate Business School.

Цю статистику можна порівняти з результатами цього самого опитування, проведеного в березні.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень