fbpx
Slow news

Запустили англомовний історичний спецпроєкт про рух опору в Україні

Щоб розвінчувати наративи й поширювати факти з історії держави
Бондар Каріна, 27.06.2023

Інформаційна платформа WeАreUkraine.info презентувала англомовний історичний спецпроєкт Opir. Він висвітлює діяльність руху опору в Україні від 1917 року і до сьогодення.

Opir містить 15 матеріалів та охоплює ключові етапи розвитку українського суспільства на тлі агресії радянської влади, а згодом — російської влади проти народу України.

У матеріалах розкривають події Української революції (1917-1921), часів Розстріляного відродження, боротьби ОУН-УПА, опору селян у часи Голодомору, збереження Української греко-католицької церкви в підпіллі, рух «шістдесятництва», боротьбу за права людей та шлях до незалежності, а також погляд на революції незалежної України, окупацію Криму Росією, початок війни в Україні у 2014 році та повномасштабне вторгнення у лютому 2022 року.

“Наша місія — розповісти закордонній аудиторії, як десятиліттями українці обстоювали свої права, боролися за незалежність України, чинили опір системі й таким чином формували свою стійкість.

Це серія матеріалів, яка розкриває далеко не всю історію України, але через ключові події останнього століття дозволяє у зрозумілій формі продемонструвати причинно-наслідкові зв’язки та шлях розвитку України як держави, а українців — як самобутньої нації, що впевнено та самостійно визначає свій вектор розвитку”, — коментує керівниця проєкту WeAreUkraine.info Інга Вишневська.

Мета ініціативи — розвінчання російських псевдоісторичних наративів та поширення правдивої інформації про історію України.

Ознайомитися з матеріалами проєкту можна за посиланням.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень