fbpx
Slow news

За матеріалами розслідування Суспільного створили мальопис

Комікс розповідає історію родини, яку росіяни розстріляли в Бучі
Кірста Олена, 05.12.2024

Український медіапроєкт Inker представив соціальний мальопис «Мисливці на хижакіv», заснований на реальних подіях, які розслідувала команда Суспільного мовника. 

 
Одним із центральних сюжетів стала трагедія родини Чикмарьових з Бучі — історія, яка стала важливим свідченням документальної роботи журналістів під час війни.
Команда розслідувачів Суспільного зустріла повномасштабне вторгнення росії в Харкові. Війна змусила журналістів тимчасово зупинити свої звичні розслідування й приєднатися до роботи в телемарафоні, висвітлюючи злочини окупантів. Проте вже у квітні 2022 року, після звільнення Київщини, вони повернулися до основної місії — пошуку правди.
Одним із перших розслідувань стала трагедія в Бучі, яка отримала широкий міжнародний розголос. Журналісти зібрали численні свідчення очевидців, працювали в місцях масових убивств і зосередились на історії сім’ї Чикмарьових. Їхня спроба евакуюватися закінчилася трагічно — російські військові розстріляли автівку з написом «Діти».
«У 2014 році родина Чикмарьових вперше зустріла війну на Донеччині. Того ж року двоє братів зі своїми сім’ями переїхали до Бучі на Київщині. За 8 років та майже тисячу кілометрів війна застала їх знову. Вже тоді геноцид став тотожністю Бучі. Родина не могла зволікати й ухвалила рішення один за одним виїжджати з міста. 5 березня дружину та двох синів молодшого брата Чикмарьових було розстріляно, коли вони намагались виїхати з-під окупації. 23 дні їхні тіла пролежали в машині. 9 березня Віталій Чикмарьов (старший брат родини Чикмарьових) з допису у фейсбуці дізнався, що його брат живий. Доти ані родина старшого брата, ані батьки Чикмарьових не знали про долю його сім’ї», — розповіли у пресслужбі Суспільного.
У 2024 році команда Inker вирішила розповісти цю історію в новому форматі — через соціальний мальопис «Мисливці на хижакіv». Він не лише переказує події, а й показує внутрішню трансформацію журналістів, які зіткнулися із жорстокими реаліями масштабів воєнних злочинів росіян.
Мальопис показує складнощі роботи журналістів під час війни: збирання свідчень, співпрацю з постраждалими та пошук відповідальних за злочини. Зокрема, у коміксі розповідається про довготривале розслідування, що дало змогу ідентифікувати військових 104-го полку рф, причетних до розстрілу сім’ї Чикмарьових. Ця кропітка робота вилилася у фільми «Буча 22» та «Буча: екіпаж 111».
Електронна версія соціального мальопису вже доступна онлайн. Над ним працювали сценаристи Олександр Дьомін і Діана Лановець, ілюстраторка Софія Сулій, а також команда Суспільного, яка збирала факти й докази воєнних злочинів рф.
Читайте також у рубриці Slow news
«Нова пошта» доставлятиме посилки військовим за 1 гривню
Як скористатися послугою
У новій кампанії Uber з гумором перетворює поїздки до аеропорту на емоційну подорож
На плакатах зобразили універсальні сценарії, які уявляють собі мандрівники
Для ветеранів та їхніх родин створили безплатний ІТ-курс з основ DevOps
Він навчить працювати з базами даних, налаштовувати робоче середовище та оптимізувати процеси розгортання проєктів
PETA шокує Нью-Йорк: вулицями міста гуляє роботизоване теля
У новій кампанії організація засуджує використання шкіри тварин у модній індустрії
У Києві презентували перший інклюзивний комікс для дітей
Прототипом героїні стала дівчина, яка після втрати ноги через російський ракетний удар продовжила займатися гімнастикою
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень