fbpx
Slow news

За матеріалами розслідування Суспільного створили мальопис

Комікс розповідає історію родини, яку росіяни розстріляли в Бучі
Кірста Олена, 05.12.2024

Український медіапроєкт Inker представив соціальний мальопис «Мисливці на хижакіv», заснований на реальних подіях, які розслідувала команда Суспільного мовника. 

 
Одним із центральних сюжетів стала трагедія родини Чикмарьових з Бучі — історія, яка стала важливим свідченням документальної роботи журналістів під час війни.
Команда розслідувачів Суспільного зустріла повномасштабне вторгнення росії в Харкові. Війна змусила журналістів тимчасово зупинити свої звичні розслідування й приєднатися до роботи в телемарафоні, висвітлюючи злочини окупантів. Проте вже у квітні 2022 року, після звільнення Київщини, вони повернулися до основної місії — пошуку правди.
Одним із перших розслідувань стала трагедія в Бучі, яка отримала широкий міжнародний розголос. Журналісти зібрали численні свідчення очевидців, працювали в місцях масових убивств і зосередились на історії сім’ї Чикмарьових. Їхня спроба евакуюватися закінчилася трагічно — російські військові розстріляли автівку з написом «Діти».
«У 2014 році родина Чикмарьових вперше зустріла війну на Донеччині. Того ж року двоє братів зі своїми сім’ями переїхали до Бучі на Київщині. За 8 років та майже тисячу кілометрів війна застала їх знову. Вже тоді геноцид став тотожністю Бучі. Родина не могла зволікати й ухвалила рішення один за одним виїжджати з міста. 5 березня дружину та двох синів молодшого брата Чикмарьових було розстріляно, коли вони намагались виїхати з-під окупації. 23 дні їхні тіла пролежали в машині. 9 березня Віталій Чикмарьов (старший брат родини Чикмарьових) з допису у фейсбуці дізнався, що його брат живий. Доти ані родина старшого брата, ані батьки Чикмарьових не знали про долю його сім’ї», — розповіли у пресслужбі Суспільного.
У 2024 році команда Inker вирішила розповісти цю історію в новому форматі — через соціальний мальопис «Мисливці на хижакіv». Він не лише переказує події, а й показує внутрішню трансформацію журналістів, які зіткнулися із жорстокими реаліями масштабів воєнних злочинів росіян.
Мальопис показує складнощі роботи журналістів під час війни: збирання свідчень, співпрацю з постраждалими та пошук відповідальних за злочини. Зокрема, у коміксі розповідається про довготривале розслідування, що дало змогу ідентифікувати військових 104-го полку рф, причетних до розстрілу сім’ї Чикмарьових. Ця кропітка робота вилилася у фільми «Буча 22» та «Буча: екіпаж 111».
Електронна версія соціального мальопису вже доступна онлайн. Над ним працювали сценаристи Олександр Дьомін і Діана Лановець, ілюстраторка Софія Сулій, а також команда Суспільного, яка збирала факти й докази воєнних злочинів рф.
Читайте також у рубриці Slow news
Polaroid кидає виклик штучному інтелекту в новій рекламі
Компанія використовує справжні фото й прості меседжі, щоб протистояти одноманітності цифрового світу
Українські інсталяції прямують на Burning Man 2025
«Синій Бик» та «Мерман» представлять сучасне українське мистецтво в пустелі Блек-Рок
Levi’s і Nike випускають спільну колекцію в стилі 90-х
Її присвятили 30-річчю кросівок Nike Air Max 95
У Львові проведуть воркшопи з анімації для ветеранів і підлітків з-поміж ВПО
Мета проєкту — підтримати інтеграцію ветеранів у суспільне життя через мистецтво та діалог
Meta презентувала розумні окуляри Oakley
Пристрій оснащений голосовим асистентом, камерою 3K, аудіофункціями й адаптивними лінзами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень