Архітектурне бюро IK-architects створило проєкт «Майбутнє Минулого» зі свідомої реновації пам’яток українських міст.
«Майбутнє Минулого» – соціально-архітектурний проєкт свідомої реновації, відбудови та захисту памʼяток українських міст. Його мета — привернути увагу спільноти й приватних інвесторів, запропонувавши план відновлення занедбаних будівель та переосмисливши їхні першочергові сенси.
Проєкт ініціювала команда архітектурного бюро IK-architects до свого 12-річчя. До 5 жовтня 2024 року відкрито Open Call на подання об’єктів або локацій, які потребують реновації. У його межах планують збирати занедбані об’єкти й локації, що мають культурну та історичну цінність. До цього переліку входитимуть старовинні будівлі, житлові й громадські простори та інші обʼєкти.
Архітектори прагнуть довести, що головною цінністю таких обʼєктів є їх збереження, відновлення та адаптація до потреб сучасного суспільства з повагою до минулого. Команда IK-architects візьметься за розробку проєктів реновації поданих об’єктів та локацій, щоб переосмислити, оновити й привернути увагу можливих приватних інвесторів та суспільства загалом до потенціалу об’єктів після реновації.
Команда IK-architects вже реалізовує благодійні ініціативи відновлення та реновації у межах соціального проєкту Vilna School. Це проєкт із відбудови українських шкіл, що постраждали внаслідок дій країни-агресора. Станом на липень 2024 року IK-architects підписали меморандум з Харківською міською радою, міським головою та благодійним фондом «Гефест» на відбудову зруйнованого ліцею № 47 міста Харкова.
Щоб подати заявку із пропозицією відновлення об’єкта, необхідно заповнити форму, вказавши адресу локації та початкову функцію обʼєкта, а також залишити контактні дані для зворотного звʼязку.
Прийом заявок триває до 5 жовтня.
Також команда проєкту запрошує до співпраці небайдужих архітекторів, активістів та волонтерів, зацікавлених у тому, щоб долучитися до розвитку та масштабування проєкту в різних містах України.
Раніше ми писали, що в МОН створили гарячу лінію «Школа офлайн»