fbpx
Slow news

З’явився новий спецпроєкт про знищення української літератури

«Стирання слова» розповідатиме про інструменти російського колоніального знищення української літератури
Кірста Олена, 30.09.2024

«Читомо» та Харківський літературний музей створили проєкт «Стирання слова», що висвітлює методи боротьби з українською культурою через репресії, цензуру та різноманітні форми тиску.

Медіа «Читомо» у співпраці з Харківським літературним музеєм та за підтримки USAID розпочали новий спецпроєкт під назвою «Стирання слова». Його мета — показати, як упродовж десятиліть українську літературу намагалися знищити через репресії, цензуру та різноманітні форми тиску. Проєкт також розповідає про тих, хто чинив опір цьому нищенню і зберігав літературні надбання.

Основну увагу у спецпроєкті приділено аналізу інструментів, якими знищували українську культуру: заслання, ув’язнення письменників, руйнування друкарень, використання музеїв для пропаганди, цензура, знищення бібліотек і надання привілеїв «лояльним» літераторам. Ці теми висвітлено в низці матеріалів, доступних українською та англійською мовами.

Спецпроєкт охоплює вісім аналітичних статей. Вони розповідають про методи колоніального стирання української літератури, починаючи з радянської епохи й до сьогодення. Зокрема, вже опубліковані матеріали про знищення бібліотек, привілеї для радянських письменників та каральну медицину. Ці історії покликані показати, що процес стирання літератури не залишився в минулому.

Проєкт також пов’язаний із виставкою «Антитекст», яку організовує Харківський літературний музей. Виставка відкривається сьогодні, 30 вересня, у Берліні, а згодом — у Кельні. Її мета — продемонструвати, як радянська влада боролася з культурною спадщиною України, що не вписувалася в ідеологічні рамки СРСР.

«У виставці “Антитекст” на прикладах музейних предметів з колекції Літмузею йдеться насамперед про методи культурного геноциду. Ці методи виявилися дуже дієвими, і їх продовжує застосовувати росія зараз. Спецпроєкт “Стирання слова” допоможе ширше заглибитись у цю тему, показати її в часовому розрізі», — зазначила Тетяна Ігошина, заступниця директорки Харківського літературного музею.

Читайте також у рубриці Slow news
Розпочалося голосування за склад національного журі на «Євробачення-2025»
Опитування триває в Дії, а серед кандидатів — MÉLOVIN, Tayanna, Дмитро Шуров
В американському тіктоці з’явиться інструмент для пошуку зниклих дітей
Система надсилатиме сповіщення про зниклих дітей за місцеперебуванням користувачів
Команда «Куражу» відкриє безбар’єрний павільйон КИТ на ВДНГ
У просторі проводитимуть виставки, концерти й освітні події
Canvas для роботи з текстами й кодом та функція аудіопереказу
ШІ-асистент Gemini отримав оновлення
З’явилась «Зневоднена книга», яку можна прочитати лише за наявності води
У такий спосіб нагадують про небезпеку дефіциту води в Латинській Америці
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень