fbpx
Slow news

З’явився новий спецпроєкт про знищення української літератури

«Стирання слова» розповідатиме про інструменти російського колоніального знищення української літератури
Кірста Олена, 30.09.2024

«Читомо» та Харківський літературний музей створили проєкт «Стирання слова», що висвітлює методи боротьби з українською культурою через репресії, цензуру та різноманітні форми тиску.

Медіа «Читомо» у співпраці з Харківським літературним музеєм та за підтримки USAID розпочали новий спецпроєкт під назвою «Стирання слова». Його мета — показати, як упродовж десятиліть українську літературу намагалися знищити через репресії, цензуру та різноманітні форми тиску. Проєкт також розповідає про тих, хто чинив опір цьому нищенню і зберігав літературні надбання.

Основну увагу у спецпроєкті приділено аналізу інструментів, якими знищували українську культуру: заслання, ув’язнення письменників, руйнування друкарень, використання музеїв для пропаганди, цензура, знищення бібліотек і надання привілеїв «лояльним» літераторам. Ці теми висвітлено в низці матеріалів, доступних українською та англійською мовами.

Спецпроєкт охоплює вісім аналітичних статей. Вони розповідають про методи колоніального стирання української літератури, починаючи з радянської епохи й до сьогодення. Зокрема, вже опубліковані матеріали про знищення бібліотек, привілеї для радянських письменників та каральну медицину. Ці історії покликані показати, що процес стирання літератури не залишився в минулому.

Проєкт також пов’язаний із виставкою «Антитекст», яку організовує Харківський літературний музей. Виставка відкривається сьогодні, 30 вересня, у Берліні, а згодом — у Кельні. Її мета — продемонструвати, як радянська влада боролася з культурною спадщиною України, що не вписувалася в ідеологічні рамки СРСР.

«У виставці “Антитекст” на прикладах музейних предметів з колекції Літмузею йдеться насамперед про методи культурного геноциду. Ці методи виявилися дуже дієвими, і їх продовжує застосовувати росія зараз. Спецпроєкт “Стирання слова” допоможе ширше заглибитись у цю тему, показати її в часовому розрізі», — зазначила Тетяна Ігошина, заступниця директорки Харківського літературного музею.

Читайте також у рубриці Slow news
Як українці користувалися медіа та соцмережами у 2024 році
Організація USAID спільно з Internews провели дослідження
Українці обрали ескіз марки, присвяченої волонтерам
На ній буде зображено автівку з пакунками для Сил оборони
Google Meet розширив функціонал онлайн-зустрічей
З’явиться автоматичний запис і транскрибування зустрічей
Відбувся форум, присвячений діяльності Лінії психологічної підтримки для чоловіків
Говорили про важливість ментального здоров’я чоловіків в умовах війни
Netflix відкриває у Бірмінгемі благодійні магазини з предметами з культових серіалів
Шанувальники зможуть купити одяг та аксесуари з відомих британських серіалів
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень