fbpx
Slow news

З’явився новий спецпроєкт про знищення української літератури

«Стирання слова» розповідатиме про інструменти російського колоніального знищення української літератури
Кірста Олена, 30.09.2024

«Читомо» та Харківський літературний музей створили проєкт «Стирання слова», що висвітлює методи боротьби з українською культурою через репресії, цензуру та різноманітні форми тиску.

Медіа «Читомо» у співпраці з Харківським літературним музеєм та за підтримки USAID розпочали новий спецпроєкт під назвою «Стирання слова». Його мета — показати, як упродовж десятиліть українську літературу намагалися знищити через репресії, цензуру та різноманітні форми тиску. Проєкт також розповідає про тих, хто чинив опір цьому нищенню і зберігав літературні надбання.

Основну увагу у спецпроєкті приділено аналізу інструментів, якими знищували українську культуру: заслання, ув’язнення письменників, руйнування друкарень, використання музеїв для пропаганди, цензура, знищення бібліотек і надання привілеїв «лояльним» літераторам. Ці теми висвітлено в низці матеріалів, доступних українською та англійською мовами.

Спецпроєкт охоплює вісім аналітичних статей. Вони розповідають про методи колоніального стирання української літератури, починаючи з радянської епохи й до сьогодення. Зокрема, вже опубліковані матеріали про знищення бібліотек, привілеї для радянських письменників та каральну медицину. Ці історії покликані показати, що процес стирання літератури не залишився в минулому.

Проєкт також пов’язаний із виставкою «Антитекст», яку організовує Харківський літературний музей. Виставка відкривається сьогодні, 30 вересня, у Берліні, а згодом — у Кельні. Її мета — продемонструвати, як радянська влада боролася з культурною спадщиною України, що не вписувалася в ідеологічні рамки СРСР.

«У виставці “Антитекст” на прикладах музейних предметів з колекції Літмузею йдеться насамперед про методи культурного геноциду. Ці методи виявилися дуже дієвими, і їх продовжує застосовувати росія зараз. Спецпроєкт “Стирання слова” допоможе ширше заглибитись у цю тему, показати її в часовому розрізі», — зазначила Тетяна Ігошина, заступниця директорки Харківського літературного музею.

Читайте також у рубриці Slow news
Polaroid кидає виклик штучному інтелекту в новій рекламі
Компанія використовує справжні фото й прості меседжі, щоб протистояти одноманітності цифрового світу
Українські інсталяції прямують на Burning Man 2025
«Синій Бик» та «Мерман» представлять сучасне українське мистецтво в пустелі Блек-Рок
Levi’s і Nike випускають спільну колекцію в стилі 90-х
Її присвятили 30-річчю кросівок Nike Air Max 95
У Львові проведуть воркшопи з анімації для ветеранів і підлітків з-поміж ВПО
Мета проєкту — підтримати інтеграцію ветеранів у суспільне життя через мистецтво та діалог
Meta презентувала розумні окуляри Oakley
Пристрій оснащений голосовим асистентом, камерою 3K, аудіофункціями й адаптивними лінзами
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень