Національний музей історії України у Другій світовій війні розпочав демонтаж радянських символів — прибрали зображення медалі «Золота Зірка» на Алеї міст-героїв і назви міст «Москва» та «Мінськ».
Фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України провели дослідження бронзових рельєфів на Алеї міст-героїв. На основі отриманих результатів було сформовано «Паспорт обстеження стану збереженості бронзових накладних елементів медалей “Золота Зірка” і текстових написів», що обґрунтовує необхідність демонтажу.


Цей процес є частиною ширшого проєкту декомунізації, спрямованого на переосмислення радянської спадщини. На сторінці музею у фейсбуці наголосили, що термін «Місто-герой» був введений у Радянському Союзі з пропагандистською метою.
«Першими містами, які отримали таке звання, у 1965 р. стали Ленінград (нині — Санкт-Петербург), Одеса, Севастополь, Волгоград (колишній Сталінград), Київ, Москва, а також відзначено Брестську фортецю. У 1973 р. звання “Місто-герой” було присвоєно Керчі та Новоросійську, у 1974 р. — Мінську, у 1976 р. — Тулі, у 1985 р. — Мурманську і Смоленську. Варто зауважити, що не було визначено жодних критеріїв щодо роботи комісій, які ухвалювали рішення про присвоєння звання “Місто-герой”. Відзначення міст мало хаотичний характер, його використовували суто з ідеологічною метою — імплементацією міфу про “Велику Вітчизняну війну”», — повідомили представники музею.
