fbpx
Slow news

YouTube пояснив, як частота кліків та середня тривалість переглядів впливає на ефективність показу відео

Спойлер: кліки не завжди залежать від кількості переглядів
Данилюк Даяна, 06.07.2020

У новому відео на каналі Creator Insider менеджерки по продукту YouTube Патрісія та Рейчел розповіли про вплив частоти кліків (CTR) та середньої тривалості перегляду (AVD) на алгоритм роботи YouTube та ефективність показу відео.

“Коефіцієнт кліків — складна метрика. Якщо креатор відео подивиться на свої найпопулярніші відео, то побачить, що відео з найбільшою кількістю переглядів зазвичай мають найменший показник клікА.” 

YouTube пояснює це тим, що відео з високою дистрибуцією показуються значно ширшій аудиторії. Тобто ваш вміст бачать багато людей, які погано знайомі з вами та вашою творчістю. Це неминуче означає, що CTR буде нижчим.

У чомусь це навіть наслідок успіху — що ширша дистрибуція, то нижчим буде ваш рейтинг клікабельності.

“З іншого боку, деякі коротші відео, які були показані невеликій релевантній цільовій аудиторії, найімовірніше, матимуть ВИЩУ клікабельність.”

Це може ускладнити вимірювання вашої загальної ефективності. Тому YouTube рекомендує креаторам враховувати всі доступні показники, зокрема ці нові дані, щоб отримати кращий порівняльний вигляд. Тобто, якщо одна метрика здається невдалою, інша може кваліфікувати її краще.


YouTube також вирішує проблеми креаторів щодо впливу нижчого середнього часу перегляду внаслідок зовнішніх посилань, що можуть впливати на охоплення та дистрибуцію в алгоритмі.

“Ми дивимось на те, як працює відео в контексті, в якому його показують. Розділи Home і Watch Next мають свої системи ранжування. Отже, як відТворюється відео, коли воно відображається на головній сторінці?”

Обидва розділи по-своєму вирішують, які відео показувати користувачам. Наприклад, Home-рекомендації ґрунтуються на загальній історії перегляду, а на список “Переглянути далі” впливає те, що ви переглянули щойно. 

YouTube також зазначає, що нова аналітика дисплею фактично фільтрує CTR та AVD як для розділу “Home”, так і для “Переглянути далі”. Це полегшує розуміння впливу зовнішніх джерел на ці дві метрики.


Ще одна поширена проблема, яку YouTube намагається пояснити — це хороший рейтинг кліків та AVD, але поганий результат відображення відео. У такому випадку складно зрозуміти, що пішло не так.

“CTR та AVD — це один із десятків сигналів, які ми використовуємо для пошуку. Але є багато інших ЧИННИКІВ, які впливатимуть на те, скільки людей перегляне ваше відео.”

Для цього YouTube спеціально виділяє три чинники:

  1. Конкуренція. Навіть якщо ваше відео підходить за всіма пунктами, велика кількість доступного контенту створює велику конкуренцію. І вона може вплинути на те, чи отримає ваш ролик відповідну залученість. 
  2. Популярність теми. YouTube зазначає, що деякі теми є просто більш популярними. Наприклад, іноді футбольні відео отримують більше переглядів, ніж гольф. І це не тому, що алгоритм віддає перевагу футбольним відео, він просто має більшу потенційну аудиторію для цієї теми. 
  3. Сезонність. YouTube звертає увагу на те, що різні теми матимуть більш високий рівень зацікавленості в різний час року. Це також означає, що одночасно деякі теми викликатимуть менший інтерес і створюватимуть чинник конкуренції.

Читайте також у рубриці Slow news
На українському ринку праці рекордна кількість вакансій
Work.ua поділився свіжими даними
На фестивалі світла в Берліні показали українську інсталяцію
Оживили 56 монументальних мозаїк українських митців і транслюють їх із музичним супроводом
Uklon створив словник жестової мови у своєму застосунку
Він полегшить спілкування з водіями з порушеннями слуху
Як українці користувалися медіа та соцмережами у 2024 році
Організація USAID спільно з Internews провели дослідження
Українці обрали ескіз марки, присвяченої волонтерам
На ній буде зображено автівку з пакунками для Сил оборони
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень