fbpx
Кейси

Виходь за межі: як працює партизанський маркетинг

Кейси Adidas, Nike, National Geographic та інші
Коротенко Оля, 24.07.2020

Партизанський маркетинг (англ. Guerrilla marketing) — це креативні способи реклами, що дають змогу ефективно просувати товар або послугу, майже не вкладаючи грошей.

Як поєднується тактика військової справи та маркетинг,  і як кросівки можуть стати проїзним у метро — читай далі.


Чому партизанський?

Поняття “партизанський маркетинг” виникло в 1984 році. Його започаткував Джей Конрад Левінсон, колишній креативний директор рекламного агентства “Лео Бернетт”. Він написав книжку з однойменною назвою “Партизанський маркетинг”, де порівняв військових партизанів, що ведуть війни маленькими групами без серйозного озброєння, з малим бізнесом, у якого немає великих рекламних бюджетів для просування своїх товарів та послуг. Левінсон пропонував бути винахідливим і використовувати альтернативні бюджетні рекламні носії.

Цей метод передусім розглядали тільки для малих бізнесів зі скромними бюджетами. Однак, помітивши високу ефективність, метод взяли на озброєння й великі гравці ринку.


У чому особливість?

Головна відмінність партизанського маркетингу від будь-якого іншого — це відмова від традиційних способів реклами. Замість цього використовують недорогі рекламні носії та нетрадиційні канали.

Секрет успіху партизанського маркетингу в тому, щоби бути сміливим, креативним і виходити за межі. Така реклама має заставати зненацька, з’являтися в тому вигляді, у якому аудиторія точно не чекала її побачити. Такі акції з використанням творчого підходу можуть почасти або повноцінно замінити великі інвестиції у традиційну рекламу.

Партизанський маркетинг має вірусний ефект: побачивши цікаву рекламну подачу, люди діляться роликом одне з одним. Часто до таких проєктів проявляють інтерес медіа. Як результат — підвищується впізнаваність бренду.


Приклади партизанського маркетингу

Adidas

Один з яскравих прикладів партизанського маркетингу реалізувала компанія Adidas. У колаборації з міською владою Берліна бренд випустив оригінальні кросівки — Berliner Sneakers. У дизайн були інтегровані елементи текстильної обшивки крісел берлінського міського транспорту. Але найцікавіше в тому, що язичок цих кросівок є версією справжнього річного проїзного. З огляду на високу вартість проїзду в Берліні, це стало дуже вигідною пропозицією для покупців і відмінним рекламним ходом.


National Geographic

Реклама на громадському транспорті дає великі охоплення, тому цей спосіб достатньо дієвий. Телеканал National Geographic вирішив покреативити й у вигляді реклами розмістив гігантську акулу на автобусі. Паща акули відкривалася й закривалася разом з дверима транспорту. Ідея була дуже сміливою, але сподобалась вона не всім пасажирам.


Nike

У своїй рекламі Nike завжди акцентували на мотивації, і їхня партизанська кампанія в Нью-Йорку не стала винятком. Компанія встановила незвичні лавки у парках зі своїм логотипом  та написом RUN на спинці сидінь. Цікаво те, що панель для сидіння зняли, тому єдине, що залишається, — бігти. Просте, ефективне та чітке повідомлення.


Folgers Coffee

Рекламне агентство Saatchi & Saatchi розробило кампанію для кавового бренду Folgers Coffee: на каналізаційні люки наклеїли наліпки із зображенням чашки кави. У холодну погоду з люків здіймався пар — було схоже, ніби він піднімається із чашки гарячого напою.


Volkswagen

Компанія Volkswagen обрала своїм рекламним майданчиком підземну парковку. Над кожним паркувальним місцем вони повісили “хмаринки” з текстом: “I wish I was a New GTI” (Я хотів би бути новим GTI — пер.). На цій парковці кожен з водіїв знає, про що мріє його машина. Звичайно, про те, щоб стати фольксвагеном.


Superman: Man of Steel

З рекламою у ліфті також є простір для креативу. Наприклад, фільм “Повернення Супермена 2: Людина зі сталі” прорекламували в такий цікавий спосіб. Тут і реклама прем’єри, і запрошення зазирнути на сайт нового фільму.


IKEA

М’який диван від IKEA — хоч і недовговічна, але комфортна альтернатива звичайним лавкам на зупинці. В очікуванні автобуса можна навіть прилягти, щоб одразу провести тест-драйв, а потім вирушити до IKEA за новими меблями для своєї спальні.


Frontline

“Прибери їх зі своєї собаки” — слоган рекламної кампанії засобу проти бліх. Компанія обрала сміливий і дуже креативний спосіб прорекламувати себе. Варто піднятися на другий поверх торгового центру, і всі люди, що залишилися внизу, стають схожими на бліх.

Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень