Державне агентство України з питань кіно оприлюднило перший офіційний трейлер біографічного фільму «Малевич», який зняла режисерка Дар’я Онищенко. Цей фільм розповідає про життєвий і творчий шлях Казимира Малевича, одного з ключових діячів авангардного мистецтва та засновника супрематизму.
Стрічка стала результатом міжнародної — українсько-сербсько-італійсько-швейцарської — копродукції. Вона розкриває невідомі сторінки біографії художника, зосереджуючи увагу на його зв’язку з Україною.
Малевич, якого часто асоціюють із російським авангардом, у своїй творчості значну роль відводив українському народному мистецтву та історії.
Прем’єра в Україні запланована на 1 листопада і відбудеться в межах Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» у секції «Українські прем’єри». Після фестивалю фільм вийде у широкий прокат навесні 2025 року.
Фільм було створено за підтримки Держкіно та Фільм Центру Сербії, а робота над проєктом розпочалася ще у 2020 році, до початку повномасштабної війни. За словами Дар’ї Онищенко, цей фільм спочатку задумувався як спроба показати світовій аудиторії «українського Малевича» та підкреслити його зв’язок із природою й культурою України.
«Після початку повномасштабного вторгнення у нас спочатку скасувались зйомки, потім перенеслись, і фільм набув зовсім іншої актуальності. Я, як режисерка та сценаристка, під іншим кутом подивилась на цю історію… Для мене очевидними стали історичні паралелі, які були в той час, коли жив Малевич, і те, що відбувається зараз. Весь період Голодомору, якому Малевич присвятив свої роботи, і новий геноцид, який ми бачимо зараз», — розповіла режисерка в коментарі Укрінформу.
Казимир Малевич — художник, якого світ знає передусім за його культовий твір «Чорний квадрат». Утім, його творчість та світогляд були глибоко пов’язані з Україною. Малевич неодноразово звертався до української тематики у своїх роботах та надихався народним мистецтвом. Він також відобразив у своїх картинах трагедію Голодомору, який вразив український народ у 1930-х роках.
Раніше ми писали, що вийшов новий україно-єврейський календар від «Проекту Кешер» на 5785 рік