Всеукраїнська жіноча єврейська організація «Проект Кешер» випустила черговий україно-єврейський календар на 5785 рік (2024/2025). Новий випуск покликаний відзначити важливі культурні дати й об’єднати українське та єврейське звучання через пам’ять про міста й історію.
Календар на новий рік створено в співпраці з одеським проєктом «Літери в місті», який працює над збереженням культурної спадщини та графічного мистецтва Одеси. У ньому представлені як українські, так і єврейські свята, що відображає зв’язок двох культур.
Календар особливий тим, що наголошує на містах України, які отримали нове значення під час війни: Маріуполь, Буча, Харків та інші, незалежно від їх статусу — тимчасово окуповані чи звільнені.
Влада Недак, директорка «Проекту Кешер», розповіла, що кожен може персоналізувати для себе календар, позначивши місто, яке має особливе значення. Це стало частиною головної ідеї видання.
«Маріуполь, Буча, Суми, Кривий Ріг, Херсон, Харків, Ялта… Від початку війни всі українці та й увесь світ значно краще вивчили географію України. У щоденних новинах ми читаємо — іноді зі щастям, іноді зі страшенним болем — назви міст. Усі вони стали рідними. Навіть попри те, що деякі з них ми ще навіть не відвідали, а деякі вже 10 років окуповані. Це наші міста», — додає Влада Недак.
Отримати екземпляр календаря можна через мережу «Проекту Кешер» або за донат у розмірі 500 гривень на офіційному сайті організації. Зібрані кошти спрямують на підтримку акції «Рожевий жовтень», що має на меті підвищити обізнаність про рак молочної залози й профілактику цього захворювання.
Проєкт «Літери в місті» зробив вагомий внесок у створення унікального дизайну календаря. Вони оцифровують та зберігають вуличні написи Одеси, які формували обличчя міста впродовж понад двох століть. Команда створює плакати за мотивами традиційної української графіки, типографії та сміливості.
«Проект Кешер» — це всеукраїнська організація, яка сприяє розвитку жіночого лідерства, гендерної рівності та підтримує активних жінок у громадах. Організація фінансується через американський проєкт Project Kesher та приватні благодійні внески, допомагаючи українським жінкам зберігати й розвивати свою культурну спадщину.
Раніше ми писали, що письменниця Хан Канг відмовилася святкувати отримання Нобелівської премії