fbpx
Slow news

Вийшов новий епізод серіалу “СПАЛАХ” про нову українську гастрокультуру

У ньому знялися Євген Клопотенко, Дмитро Борисов, Міша Кацурін та інші ресторатори
Альтман Дарина, 21.01.2021

Вийшла нова серія документального серіалу “СПАЛАХ” про нову українську ресторанну культуру.

У фільмі досліджують Україну як важливу точку на гастрономічній мапі Європи. Серія розповідає про бум нових закладів. Ідеться також про намагання Радянського Союзу знищити українську кухню як частину культурного коду і про те, чому нині ми маємо один з найкращих світових сервісів.

Чому традиційна українська кухня обросла стереотипами на кшталт борщу й вареників? Як нові ресторатори шукають альтернативу й постійно експериментують з концептуальними форматами та рецептами? Як 2014 рік повністю змінив вектор роботи українських закладів?

На всі ці запитання відповідають герої нової серії “СПАЛАХу”: Дмитро Борисов (сім’я ресторанів Борисова), Євген Клопотенко (ресторан “100 років тому вперед”), Міша Кацурін (Китайський, В’єтнамський і Тайський Привіти) та інші українські ресторатори.

«У нас не було навіть гастрономічного фундаменту, Радянський Союз за 70 років вирізав його “від і до” як частину культурного коду, тому що культура — багатогранна. І я вважаю, що гастрономічний культурний код — він стрижневий. На нього, власне, і насаджується все інше. Тому що гастрономія — це ми збираємося всі разом, проводимо час. Це сім’я, це традиція, продукт, регіон. І це все — дуже серйозна культурна складова», – коментує Дмитро Борисов.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень