fbpx
Slow news

Вікіпедія запускає ініціативу з написання статей про знищені памʼятки культури

Від початку повномасштабного вторгнення окупанти зруйнували 240 об’єктів
Бондар Каріна, 12.04.2023

Українська Вікіпедія запускає ініціативу “Культурна спадщина України”. У її межах створюватимуть статті про памʼятки культури, які були знищені чи пошкоджені, зокрема внаслідок бойових дій. Ініціатива триватиме з 15 по 30 квітня.

“За даними ЮНЕСКО, станом на 15 лютого 2023 року підтверджено пошкодження 240 об’єктів від початку повномасштабного російського вторгнення — 105 релігійних, 18 музеїв, 86 будівель історичної чи мистецької цінності, 19 пам’ятників, 12 бібліотек… На жаль, розуміємо, що ці цифри щодо знищень та пошкоджень пам’яток України ще не остаточні. — прокоментувала членкиня оргкомітету проєкту «Вікі любить пам’ятки» Ольга Мілянович. — Тож запрошуємо всіх охочих документувати українську культурну спадщину: створювати, покращувати статті, подавати фото пам’яток, які зруйновані, щоб інформація про них зберігалася в онлайн-енциклопедії, яку читають мільйони”.

Перелік рекомендованих до створення та поліпшення статей міститься на сторінці проєкту. Відеоінструкції з роботи у Вікіпедії для новачків доступні за посиланням.

Учасники та учасниці, які істотно доповнять Вікіпедію у межах цього проєкту, отримають електронні сертифікати про участь, а також сувеніри від організаторів. Для цього необхідно зафіксувати свій внесок у розділі “Учасники та статті”.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень