fbpx
Slow news

Вікіпедія уперше за понад 10 років отримала оновлення дизайну

Його розробляли волонтери з усього світу
Мачулка Ангеліна, 20.01.2023

Фундація Wikimedia оголосила про оновлення інтерфейсу Вікіпедії.

Це оновлення для платформи стане першим за більш як десятиліття. Зараз його присвятили 22-му дню народження англомовної Вікіпедії, який відзначали 15 січня. 

У концептуалізації, розробленні, тестуванні та розгортанні оновлення взяли участь понад 30 груп волонтерів з усього світу. Покращення були додатково сформовані глобальними дослідженнями та відгуками користувачів.

Нова версія інтерфейсу зосереджена на зручності для користувачів. Оскільки у світі збільшується кількість людей, які користуються інтернетом, дизайн Вікіпедії зробили таким, щоб ним легко міг користуватися будь-хто.

Які нові функції з’явилися:

  • Покращений пошук із зображеннями й описами. Це полегшує пошук статей у Вікіпедії, що призводить до збільшення кількості пошукових запитів на 30%.
  • Інструменти для перемикання мов на помітнішому місці.
  • Рядок із часто використовуваними посиланнями, як-от Пошук, Назва сторінки та Розділи, став закріпленим. Тобто під час прокручування сторінки він залишається на тому самому місці. Це дає змогу користувачам зосередитися на читанні й редагуванні та зменшує втому від скролінгу.
  • Збоку розмістився зміст статті. Він має клікабельні посилання на розділи статті й полегшує навігацію на сторінці.

Оновлення поширюється в англійській Вікіпедії та вже працює в 94% із 318 активних мовних версій Вікіпедії для всіх користувачів комп’ютерів. Українська версія поки що оновлення не отримала.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень