fbpx
Slow news

Війна очима українок: у Нью-Йорку провели благодійний театральний вечір

Подія нагадала американцям про війну в Україні й зібрала $19 000
Кірста Олена, 22.11.2024

На сцені театру Bedlam у Нью-Йорку відбулися благодійні читання Diary of War: Women. Американські акторки передали голоси українок, які пережили початок повномасштабної війни. Захід зібрав $19 000 для медичного батальйону «Госпітальєри».

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Історії семи українок були обрані з документального подкасту Diary of War, який започаткувала культурна активістка Дар’я Коломієць. Подкаст, що зібрав 41 розповідь українців про перші тижні великої війни, став основою сценарію.

Героїнями проєкту стали:

  • рина Цибух (позивний Чека) — бойова медикиня батальйону «Госпітальєри», яка загинула наприкінця травня 2024 під час ротації;
  • Тетяна Кузьменко — підприємиця, яка пережила окупацію на Київщині та описала свій досвід евакуації;
  • Олена Нікуліна — дружина бійця «Азову», яка дізналася про вагітність під час облоги «Азовсталі». Її чоловік вже понад 30 місяців перебуває в російському полоні;
  • Юлія Кочетова — фотожурналістка, яка документує військові злочини росії. Вона отримала престижні нагороди, зокрема премію World Press Photo;
  • Анастасія Шевченко (Стасік) — ветеранка ООС, яка стала бойовою медикинею;
  • Ольга Булкіна — клоунеса дитячої лікарні «Охматдит», яка допомагає маленьким пацієнтам боротися з хворобами й наслідками війни;
  • Валерія Михайловська — жінка, яка в перші дні повномасштабного вторгнення вирушила до Маріуполя, щоб евакуювати свою маму та собак.
Фото: Анастасія Крашеніннікова
Фото: Анастасія Крашеніннікова

Читання мали на меті привернути увагу американців до наслідків війни та мотивувати їх підтримувати Україну. Ініціаторка події підкреслила важливість реальних історій, які показують людську сторону війни та закликають до благодійності. Дарʼя Коломієць розповідає: попри тривалий час від початку повномасштабного вторгнення, їй усе ще вдається залучати до підтримки України дедалі більше людей.

Режисеркою заходу стала Муза Гурніс, а голоси українок передали американські акторки, зокрема Кеті Граймз та Тесса Вайнланд. Читання супроводжувалися музичним виступом бандуристки Анастасії Войтюк.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

Особливу увагу приділили історії Ірини Цибух, яка загинула, виконуючи місію бойової медикині. Після її смерті подібні заходи стали присвятою її пам’яті. Дар’я Коломієць також показала відеозвернення Ірини із закликом підтримувати її побратимів, яке дівчина записала за тиждень до загибелі.

Фото: Анастасія Крашеніннікова

«Для мене надважливо продовжувати розповідати історію Іри та збирати для її підрозділу, бо так Іринка заповіла. Кожен перформанс з дня її загибелі я присвячую їй і збираю для її побратимів і посестер. Так буде кожного наступного разу. Це і рухає мене продовжувати свою роботу», – додає Дарʼя.

Окрім збору коштів, відбувся благодійний аукціон, під час якого розіграли українські вина та мистецькі роботи. Подібні заходи вже зібрали десятки тисяч доларів і стали символом підтримки України за кордоном. У межах цієї події організаторам вдалося зібрати понад $19 000. Наразі збір все ще отримує кошти від донорів, які не змогли долучитись до події особисто. Кошти спрямують на підтримку батальйону «Госпітальєри».

Фото: Анастасія Крашеніннікова
Фото: Анастасія Крашеніннікова
Читайте також у рубриці Slow news
«Квіти України»: благодійні листівки від Bazilik, з яких можна виростити рослину
Усі кошти спрямують на потреби освітньої спільноти для воїнів та їхніх рідних «Близькі»
Паска 2025: класична, дубайська, паска-снікерс та паска-суші
Poster дослідила, що українці їли на Великдень та скільки це коштувало
UAnimals створили благодійну платформу «Балачка» з лекціями на різні теми
До проєкту долучилися Андрій Федорів, Василь Байдак, гурт Tember Blanche та інші
Освітня платформа uBoost створила блокнот, в якому зібрано бізнес-ідеї підлітків з малих міст і сіл
Його можна придбати за донат — кошти спрямують на мінігранти для молоді
Стартувала екологічна ініціатива від Bagland і «Україна без сміття»
Можна здати стару валізу на переробку й отримати знижку на нову
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень