fbpx
Slow news

Відкрився онлайн-ресторан пам’яті жертв Голодомору

На сайті розмістили фото страв, якими харчувалися українці в голодні роки
Альтман Дарина, 24.11.2020

В Україні відкрили перший онлайн-ресторан пам’яті жертв Голодомору “Непораховані з 1932”.

Студенти Української академії лідерства приготували та розмістили на сайті фото страв, якими харчувалися українці у голодні роки. Серед них затеруха з кори дерев, паляниці з лободи, хлібці зі соломи тощо. Ціна кожної страви — врятовані людські життя. Частину рецептів підлітки відтворили за спогадами власних дідусів та бабусь, яким вдалося вижити.

“Бабуся розповідала, як кору дуба або берези перемелювали в ступці з коренем лободи чи комишів, стеблом кульбаби або ромашки — і з цього пекли коржі. Я віддирала цю кору холодними руками й думала: як це робила моя бабуся, яка не їла декілька тижнів? Вона все життя вчила мене не викидати хліб і не гратися з їжею”, — розповідає студентка академії Ілона Котовщик, чия родина пережила Голодомор на Київщині.

Партнерами ресторану Української академії лідерства стали Ukraїner та Музей Голодомору. Вони надали консультації та відео з проєкту “Голодомор: мозаїка історії”, створені за підтримки Українського культурного фонду.

Станом на 2020 рік більшість країн не визнали Голодомор геноцидом українців. Самого слова “Голодомор” немає у словниках. А отже поширення та розуміння інформації про цей злочин радянської влади залишається ускладненим.

Проєкт закликає українців підписати петицію, яка допоможе внести поняття “Голодомор” в англомовні словники.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень