fbpx
Slow news

Відкрили виставку, що демонструє інструменти російської пропаганди

Вона заснована на технологіях віртуальної і доповненої реальності
Бондар Каріна, 25.04.2023

У Києві, на станції метро “Золоті ворота”, відкрили виставку про інструменти російської пропаганди, які рф використовує у висвітленні війни.

“Виставкою, на якій представлено 30 плакатів, потрібно ходити зі смартфоном. Коли ми встановлюємо мобільний додаток edAR, доступний і в Google Play і в App Store, і наводимо його на зображення, то плакати «оживають»: можна побачити віртуальну й додану реальність. Водночас доступні фото, відео й тексти, які пояснюють, що зашифровано під ілюстрацією”, — розповіла засновниця ініціативи “НотаЄнота” Альона Романюк.

“Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда” — інтерактивна, технологічна, безплатна та інклюзивна, має супровід кожного експоната українською та англійською мовами.

“У додатку ці плакати є у зменшеній версії. Їх там навіть більше. Натискаємо, наприклад, на плакат «Новомова» і потрапляємо на історію про “бавовну”. Далі читаємо про те, які слова використовує російська пропаганда, щоб біле назвати чорним і навпаки. Тут також можна відстежити зміну уявлень про українців, які ще 30 років тому були «братнім» народом, а стали «нацистами»”, — пояснила Романюк.

Також у додатку є наочні приклади використання росією методів напівправди, навішування ярликів, підміни понять і “вогнемета брехні” — коли десятками версій “затирається” одна подія.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень