fbpx
Slow news

Від пошуку ідеї до публікації твору – ексклюзивне інтерв’ю Джоан Роулінг

У ньому письменниця вперше розповіла про всі деталі творчого процесу
Кірста Олена, 12.05.2024

Письменниця Джоан Роулінг у серії відео вперше детально розповіла про кожен етап роботи над створенням своїх книжок.

Прихильники й колеги часто цікавляться у письменниці тим, як вона створює свої твори: де і як пише, звідки черпає натхнення, як відбувається творчий процес і поява самої книжки. У серії 20-хвилинних інтерв’ю вона вперше поділилася розгорнутими відповідями на ці запитання. Серед іншого Роулінг розповіла про роботу над серією книжок про Гаррі Поттера, а також про створення кримінальних романів про Кормарана Страйка, які пише під псевдонімом Роберт Гелбрейт.

У відео письменниця відповіла ще на низку запитань. Імовірно, прихильники почують ці деталі творчості вперше. Наприклад, за словами Джоан, коли вона працює над романом, то завжди занурюється в нього з головою, однак нові ідеї можуть з’явитися в доволі неочікувані моменти – наприклад, на кухні, під час приготування їжі.

Письменниця також розповіла, що їй подобається записувати перші ідеї майбутніх творів у блокнот від руки – вона отримує від цього задоволення. Однак подальше планування, все ж, веде в комп’ютері.

В інтерв’ю вона також розповіла, що може працювати над майбутніми творами де завгодно:

«Я нарешті добудувала місце, де можу творити. Тут є й крихітна вбиральня, і вбудована кухня – все, що мені необхідно. Але я маю дурну звичку відкривати ноутбук просто за кухонним столом й годинами там сидіти, а потім дивуватися – чому в мене болить спина», – поділилася письменниця.

Джоан Роулінг також розповіла, що постійно думає про те, над чим працює, тому іноді їй складно зосередитися на особистих питаннях.

«Часом я забуваю, який зараз місяць, бо, наприклад, у книжці про Страйка, яку я зараз пишу, січень 2017 року. Я багато думаю про ці дати, тому наприкінці дня, коли виходжу з робочого кабінету й чоловік запитує мене про щось, що відбудеться наступного тижня, подумки я переношуся в дощовий вівторок шестирічної давнини. Тобто я настільки заглиблююсь у книжку, що вона переноситься у мою реальність», – розповіла Роулінг.

А от придумувати імена новим героям їй стає дедалі складніше.

Наразі письменниця має в розробці 6 книжок: та, над якою працює зараз, а також майбутні дві про приватного детектива Корморана Страйка і ще три книжки, які Роулінг не назвала, однак запевнила, що дуже хоче почати працювати над ними.

Подивитися повні відео On Writing з розгорнутими відповідями письменниці на багато запитань про творчість можна за посиланням.

Матеріал підготовлено в межах проєкту Strategic Media Support Program, який реалізує Львівський медіафорум за фінансової підтримки People in Need (PIN) та Pioneer Foundation.

Читайте також у рубриці Slow news
Кінофестиваль Миколайчук OPEN оголосив міжнародну конкурсну та ретроспективну програми
Глядацькі абонементи вже з’явились у продажу
Створили нове видавництво Kovyla Publishing
Воно спеціалізується на англомовних книжках про Україну
Створили подкаст про працевлаштування ветеранів і ветеранок
Його мета – надати майданчик для комунікації між ветеранами та роботодавцями
В YouTube Music з’явився конкурент Shazam
Користувачі зможуть шукати пісні, наспівуючи їх
В Україні вперше протестували 5G
Якість зв’язку перевірили між Києвом, Івано-Франківськом і Гельсінкі
Інші статті за темами
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень