fbpx
Slow news

Верховний суд ЄС зобов’язав Google видаляти з пошуку “явно неточні дані”

Проте користувачі мають довести цю неточність
Мачулка Ангеліна, 08.12.2022

Верховний суд ЄС заявив, що Google повинен видалити дані з результатів онлайн-пошуку, якщо користувачі зможуть довести, що вони неточні.

Таке рішення ухвалили у справі двох керівників групи інвестиційних компаній, які попросили Google видалити певні результати пошуку. Вони пов’язували імена чоловіків зі статтями, що критикують інвестиційну модель групи. Також позивачі хотіли, щоб Google видалив їхні мініатюри з результатів пошуку. Компанія відхилила запити й заявила, що не знає, чи була інформація в статтях точною, чи ні.

Суд виніс такий вирок: “Оператор пошукової системи повинен скасувати посилання на інформацію, знайдену цьому контенті, якщо особа, яка вимагає скасування посилань, доведе, що така інформація є явно неточною”.

Для того, щоб не надто обтяжувати користувачів, суд дозволив їм надавати лише ті докази, які від них можна обґрунтовано вимагати.

Такий вирок став частиною реалізації “права на забуття”, коли інформацію про людей можна видаляти з інтернету, якщо вона нерелевантна або невідповідна.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень