Верховна Рада України ухвалила в першому читанні варіант законопроєкту “Про медіа” № 2693-д.
Усього проєкт закону підтримали 233 народних депутати, “Європейська солідарність” і “Голос” не голосували взагалі.
Законопроєкт “Про медіа” зареєстрували у ВР ще у 2019 році. Новий закон має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів. До того ж він є одним з основних законів, ухвалення яких необхідне для вступу до ЄС.
Закон “Про медіа” повинен урегулювати діяльність онлайн-ЗМІ, блогерів і вебплатформ. Також він пропонує розширити повноваження регулятора — Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Цей закон повинен відповідати вимогам Аудіовізуальної директиви ЄС.
Тепер закон розгляне Європейська комісія, подасть свої правки, їх врахують. Відтак відбудеться голосування в другому читанні.
Проте деякі депутати протестували проти ухвалення закону, оскільки, на їхню думку, він введе послаблення для російськомовної медіаіндустрії в Україні. Серед побоювань: зменшення української пісенної квоти на 10%, нехтування переліком артистів, які загрожують нацбезпеці, дозвіл на трансляцію фільмів російською тощо.
Опозиційні нардепи пропонували відправити законопроєкт на повторний розгляд гуманітарному комітету. Той має “усунути всі небезпеки розмінування культурного кордону з росією”.