fbpx
Slow news

Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо протидії сексизму в рекламі

Депутати пропонують низку змін до Закону України “Про рекламу”
Царук Максим, 04.03.2021

Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу законопроєкт “Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі”.

До чинної редакції закону пропонують внести низку змін. Зокрема, дати визначення понять “дискримінаційна реклама” та “дискримінаційна реклама за ознакою статі”, посилити відповідальність за порушення законодавства про рекламу та посилити захист прав споживачів реклами.

Депутати пропонують заборонити розміщувати в рекламі твердження або зображення, що демонструють інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншу перевагу однієї статі над іншою або показують стереотипні ролі чоловіка і жінки, які обмежують свободу життєвого вибору. Також буде заборонено принижувати гідність людини і демонструвати насильство за ознакою статі.

Реклама відповідно до законопроєкту не може містити зображення тіла людини або його частини виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача. Це також стосується і натяків на сексуальні взаємини у формі звуків, слів чи зображень, які прямо не пов’язані з рекламованим продуктом.

У разі порушення рекламодавець повинен буде сплатити штраф у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Раніше він був у два рази більший. Повторне порушення протягом року тягне за собою штраф у 30-кратному розмірі від вартості розповсюдженої реклами.

Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень