fbpx
Slow news

Верховна Рада мінімізує негативний вплив війни на бізнес

Тимчасово скасовуються перевірки щодо подання будь-яких звітів, водночас сплата податків залишається обов’язковою
Мар'яна Хемій, 04.03.2022

“Верховна Рада України 281 голосом “за” із 306 прийняла в цілому проєкт Закону “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”, № 7121.

Закон передбачає надання можливості фізичним особам, фізичним особам-підприємцям, юридичним особам подати податкові, облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та (або) в електронній формі, через 90 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Законом встановлено, щоб у період воєнного стану будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру уповноваженими органами не здійснюються.

Закон невідкладно опубліковується у засобах масової інформації та набирає чинності з дня його опублікування”, — зазначено на сайті Верховної Ради України.

“Так, на час воєнного стану фізособи, ФОПи та юрособи зможуть відкласти звітність — податкову, фінансову, бухгалтерську, розрахункову чи аудиторську. Також не буде перевірок про своєчасність та повноту подання звітів, скасовується відповідальність за несплату податків, податкові перевірки не розпочинаються, не буде оподаткуватися допомога армії не без попереднього або наступного відшкодування їх вартості; продовжується дія ліцензій на виробництво підакцизної продукції. Водночас сплата податків, особливо у військовий період, є обов’язковою”, — прокоментував Олександр Корнієнко, перший заступник голови Верховної Ради України.

Читайте також у рубриці Slow news
У центрі Києва встановили інсталяцію з металевих дронів
Її місія – зібрати кошти на потреби українських військових
У TikTok може з’явитися функція завантаження 60-хвилинних роликів
Це дасть можливість користувачам експериментувати з контентом
Компанія Оrео випустила лімітовану серію печива
Його створили за мотивами «Зоряних війн»
Для українців створили освітню платформу BecomingX
Вона допоможе розвивати навички, необхідні для працевлаштування й підприємництва
Виробник дитячого соку відкрив креативний збір на ЗСУ
У колаборації з благодійним проєктом «ГеройCar»
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень