fbpx
Slow news

Верховна Рада мінімізує негативний вплив війни на бізнес

Тимчасово скасовуються перевірки щодо подання будь-яких звітів, водночас сплата податків залишається обов’язковою
Мар'яна Хемій, 04.03.2022

“Верховна Рада України 281 голосом “за” із 306 прийняла в цілому проєкт Закону “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”, № 7121.

Закон передбачає надання можливості фізичним особам, фізичним особам-підприємцям, юридичним особам подати податкові, облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та (або) в електронній формі, через 90 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Законом встановлено, щоб у період воєнного стану будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру уповноваженими органами не здійснюються.

Закон невідкладно опубліковується у засобах масової інформації та набирає чинності з дня його опублікування”, — зазначено на сайті Верховної Ради України.

“Так, на час воєнного стану фізособи, ФОПи та юрособи зможуть відкласти звітність — податкову, фінансову, бухгалтерську, розрахункову чи аудиторську. Також не буде перевірок про своєчасність та повноту подання звітів, скасовується відповідальність за несплату податків, податкові перевірки не розпочинаються, не буде оподаткуватися допомога армії не без попереднього або наступного відшкодування їх вартості; продовжується дія ліцензій на виробництво підакцизної продукції. Водночас сплата податків, особливо у військовий період, є обов’язковою”, — прокоментував Олександр Корнієнко, перший заступник голови Верховної Ради України.

Читайте також у рубриці Slow news
Запустили безплатний курс вивчення англійської з носіями для ветеранів та ветеранок
Навчання адаптоване до рівня володіння мовою і потреб
Вийшов фільм до річниці визволення Ірпеня від росіян
Відеоматеріали фільму зняли учасники подій в Ірпені
Запустили кампанію для протидії експлуатації українських жінок
Через інтерес до порнографії за участю українок після повномасштабного вторгнення
В Іспанії запустили перше українське радіо Ucrania FM
Метою створення є інформаційна підтримка українськомовної спільноти
“Модуль тимчасовості” можна відвідати за допомогою 3D-туру
Віртуальна версія доступна в додатку Spatial
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень