Згідно з дослідженням Gradus Research, в Україні за останній час зросла частка працевлаштованих громадян.
У межах проєкту «Градус суспільства під час війни» дослідницька компанія Gradus Research провела дослідження, в якому простежила динаміку змін щодо працевлаштованості українців від початку повномасштабного вторгнення.
Згідно з дослідженням, рівень працевлаштованості громадян зростає. 69% опитаних українців мають роботу та працюють повний робочий день або частково. Натомість у грудні минулого року їх частка становила 62%. Водночас найнижчий рівень працевлаштованості українців був у березні 2022 року — тоді роботу мали лише 24% респондентів.
Зміни в доходах українців
За даними дослідження, продовжують зростати й доходи українців. Якщо порівнювати з довоєнними часами, заробітна плата 56% українців збільшилася. Водночас у грудні 2023 року про збільшення доходів повідомляли лише 15% опитаних українців.
Також у межах дослідження провели опитування щодо довіри українців до ЗСУ. Вона залишається на доволі високому рівні — 59% проти 63% у 2022 році. Головними запоруками перемоги України респонденти називають військову допомогу Заходу та міць Збройних сил України. Так вважають 61% та 58% опитаних громадян.
Також, якщо порівнювати з дослідженнями перших днів повномасштабного вторгнення, спостерігається значне падіння віри в дієвість посилення санкцій щодо рф, а також у деморалізацію російської армії як чинника нашої перемоги.
5 емоцій, що переважають у настроях українців
На першому місці втома — 54% респондентів відповіли, що відчувають її. Рівень напруженості дещо знизився — 41% проти 43% в 2023 році. Водночас 33% до 29% підвищився рівень розчарування. Також стабільно високим залишається рівень суб’єктивного стресу — з квітня 2024 року він становить 87-88%.
За даними Gradus Research, продовжує зростати частка тих, хто спілкується українською в побуті. Якщо у квітні 2022 року таких було 53%, то зараз частка українськомовних опитаних становить 68%.
Опитування Gradus Research проведено методом анкетування в мобільному застосунку/на онлайн-платформі Gradus. Воно тривало впродовж 17-21 червня 2024. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч віком 16-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за винятком тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій.
Раніше ми писали, що в Україні вдруге проведуть акцію «Стіл пам’яті»