fbpx
Slow news

В Україні запустили мистецький антикорупційний проєкт

Основою стали роботи українських художників XIX-XX століть
Мачулка Ангеліна, 06.12.2021

До Міжнародного дня боротьби з корупцією, 9 грудня, Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI) ініціювала створення мистецького проєкту Corruptionism.

Назва Corruptionism має відображати напрям у мистецтві, як імпресіонізм чи реалізм. Corruptionism полягає в тому, що на картинах українських художників XIX — початку XX століття з’являються наслідки корупції. Наприклад, на полотні Сергія Васильківського “Козаки у степу” стоїть незаконна багатоповерхівка, а замість дерев на картині “У буковому лісі” Володимира Орловського зображені тільки пеньки, через незаконний видобуток бурштину.

“Мистецтво завжди викликає на діалог: у цьому випадку його мета — показати, як корупція змінює життя кожного з нас. Адже те, що ми вже й не помічаємо у реальному житті, ріже око на творах класичного мистецтва, говорить Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею. — П’ять змінених картин в експозиції осмислюють п’ять поширених корупційних злочинів. Поруч із кожною роботою розміщена табличка з описом, реальними кейсами корупції в Україні та інструкцією, що може зробити кожен. Адже, на відміну від творів мистецтва, на такі злочини не можна просто дивитися — їм потрібно активно протидіяти”.

Роботи проєкту Corruptionism будуть представлені в Національному художньому музеї України з 8 по 12 грудня в межах постійної експозиції.

Читайте також у рубриці Slow news
Боротьба з насильством: в Україні стартувала кампанія підтримки постраждалих
Організації, зірки та лідери думок об’єднуються, щоб привернути увагу до проблеми
Вийшло третє число «Літопису українського дизайну»
У ньому розповідають про офіційні шрифти ЗСУ, піар-кампанії військових бригад та соціально-політичну графіку
Стартувала національна кампанія «Ми всі за одне»
Героями ролика-маніфесту стали реальні військовослужбовці та волонтери
Нові функції месенджерів та інструментів
WhatsApp транскрибує голосові повідомлення, в Signal з’явилися нові функції відеодзвінків, Telegram оновив мінізастосунки, а Google додасть одноразові поштові адреси
Інновації в релігії: штучний інтелект у швейцарській каплиці
ШІ-Ісус може вести діалог із прихожанами 100 різними мовами
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень