fbpx
Slow news

В Україні запустили інтерактивну мапу злочинів російських військових 

Усі матеріали про злочини, вчинені за рік повномасштабної війни
Бондар Каріна, 01.03.2023

Креативна агенція [isdgroup] запустила проєкт Russian Crimes. Це інтерактивна мапа на основі архівів медійних та військових свідчень про безліч воєнних злочинів, які скоїли російські військові в Україні.

Головна мета проєкту — зберегти в одному місці всі достовірні джерела, де йдеться про злочини. Це дасть змогу журналістам, документалістам, міжнародним організаціям, історикам, письменникам та всім, хто хоче відтворити об’єктивну картину повномасштабного російського вторгнення в Україну, спиратися винятково на достовірні дані, а також швидко знаходити потрібну інформацію.

“Цей проєкт стартував у перший тиждень вторгнення як відповідь на нього — нам хотілося конвертувати неконструктивну лють у конструктивну дію. Тож ми почали фіксували кількість загиблих російських військових, аби потім це було доказом масштабу вторгнення — адже російська влада вперто заперечувала навіть своєму населенню масштаб злочину та втрати. Але швидко стало ясно, що росіянам направду байдуже на те, що їхні чоловіки помирають в Україні — а нам важливіше фіксувати не їхню смерть, а їхні злочини. З’являлося безліч якісних журналістських матеріалів, які насправді є історичною цінністю, нам не хотілося, щоб вони жили всього день. Бо ми хочемо не лише перемоги — потрібно, аби за кожен, навіть найменший, злочин росію притягли до повної відповідальності”, — пояснює ідею Віктор Шкурба, СЕО української креативної агенції [isdgroup], яка вигадала та реалізувала проєкт.

Усі матеріали відбирають за важливим принципом: без суб’єктивної думки автора. Це новинні матеріали, інтерв’ю, розслідування, репортажі з місця подій. До уваги взято матеріали ключових міжнародних медіа, таких як The New York Times, The Washington Post, The Guardian, Time — однак тільки ті статті, що доступні без передплаченої підписки. А також матеріали українських ЗМІ, що створюють контент англійською мовою; матеріали YouTube-каналів і спеціалізованих платформ з верифікованими джерелами інформації.

Автори проєкту наголошують: ним можна й потрібно користуватися як базою даних. Також, якщо ви працюєте в медіа, у майбутньому можна буде запропонувати власний матеріал для розміщення на мапі — він пройде перевірку з боку пруфридерів і з’явиться там як ще один доказ тисяч воєнних злочинів, які чинить росія на території України.

Читайте також у рубриці Slow news
Промо
В Україні створили англомовний кемп для дорослих
Ukraїner створив ютуб-проєкт на військову тематику
У ньому розповідатимуть про українських ветеранів та їх адаптацію до цивільного життя
MEGOGO розпочинає прийом заявок на щорічну аудіопремію для подкастерів «Слушно»
Мета — зібрати найактуальніші подкасти й стимулювати їх розвиток від виробництва до дистрибуції
Проєкт Deocоupage в колаборацї з митцями випустив колекційне вино
Їхня мета — зібрати кошти для реабілітації українських військових
Проєкт «Викрадене мистецтво…» оживив ще одну картину, вкрадену росіянами з Херсонського музею
На полотні художника Миколи Писанка зображені кавуни
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень