fbpx
Slow news

В Україні запустили інтерактивну мапу злочинів російських військових 

Усі матеріали про злочини, вчинені за рік повномасштабної війни
Бондар Каріна, 01.03.2023

Креативна агенція [isdgroup] запустила проєкт Russian Crimes. Це інтерактивна мапа на основі архівів медійних та військових свідчень про безліч воєнних злочинів, які скоїли російські військові в Україні.

Головна мета проєкту — зберегти в одному місці всі достовірні джерела, де йдеться про злочини. Це дасть змогу журналістам, документалістам, міжнародним організаціям, історикам, письменникам та всім, хто хоче відтворити об’єктивну картину повномасштабного російського вторгнення в Україну, спиратися винятково на достовірні дані, а також швидко знаходити потрібну інформацію.

“Цей проєкт стартував у перший тиждень вторгнення як відповідь на нього — нам хотілося конвертувати неконструктивну лють у конструктивну дію. Тож ми почали фіксували кількість загиблих російських військових, аби потім це було доказом масштабу вторгнення — адже російська влада вперто заперечувала навіть своєму населенню масштаб злочину та втрати. Але швидко стало ясно, що росіянам направду байдуже на те, що їхні чоловіки помирають в Україні — а нам важливіше фіксувати не їхню смерть, а їхні злочини. З’являлося безліч якісних журналістських матеріалів, які насправді є історичною цінністю, нам не хотілося, щоб вони жили всього день. Бо ми хочемо не лише перемоги — потрібно, аби за кожен, навіть найменший, злочин росію притягли до повної відповідальності”, — пояснює ідею Віктор Шкурба, СЕО української креативної агенції [isdgroup], яка вигадала та реалізувала проєкт.

Усі матеріали відбирають за важливим принципом: без суб’єктивної думки автора. Це новинні матеріали, інтерв’ю, розслідування, репортажі з місця подій. До уваги взято матеріали ключових міжнародних медіа, таких як The New York Times, The Washington Post, The Guardian, Time — однак тільки ті статті, що доступні без передплаченої підписки. А також матеріали українських ЗМІ, що створюють контент англійською мовою; матеріали YouTube-каналів і спеціалізованих платформ з верифікованими джерелами інформації.

Автори проєкту наголошують: ним можна й потрібно користуватися як базою даних. Також, якщо ви працюєте в медіа, у майбутньому можна буде запропонувати власний матеріал для розміщення на мапі — він пройде перевірку з боку пруфридерів і з’явиться там як ще один доказ тисяч воєнних злочинів, які чинить росія на території України.

Читайте також у рубриці Slow news
/ Skintet презентував відеоманіфест про свідомий догляд за шкірою
Відео говорить про важливість розуміння власних потреб замість орієнтації на тренди
Kyiv Capitals уперше провели світову хокейну традицію Paint the Ice
Серед написів — «Слава Україні!», Free Azov, «Дякую ЗСУ»
У Claude з’явилася функція створення та поширення ШІ-застосунків
Інструмент працює в бета-версії і вже доступний для всіх користувачів
У Києві відбудуться Всеукраїнські змагання з волейболу сидячи для ветеранів та військових
Дводенні змагання від «Повернись живим» та Мінветеранів доповнять лекції, розваги та інтерактив
Триває конкурс на ескіз «Марки незламності»
Марку присвятять внутрішньо переміщеним особам, біженцям і тим, хто втратив дім
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень