fbpx
Slow news

 В Україні запустили інформаційну кампанію про сексуальне насильство, пов’язане з війною

В 11 містах безплатно надаватимуть соціально-психологічну допомогу
Бондар Каріна, 19.06.2023

19 червня, у Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах війни, стартувала спільна інформаційна кампанія Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Її мета — привернути увагу до проблеми сексуального насильства, пов’язаного з війною, а також поінформувати українців про можливість звернутися до Центрів допомоги врятованим (ЦДВ).

ЦДВ в 11 містах країни безплатно надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від війни, зокрема від сексуального насильства, пов’язаного з війною.

“Досвід сексуального насильства, пов’язаного з війною, завдає глибокої психологічної травми та руйнування фізичної, соціальної, психологічної та духовної цілісності людини. Постраждалі часто не наважуються поділитися пережитим навіть із найріднішими через страх, відразу, сором. Не можна вимагати від них розповідати про все й одразу. Рідним та друзям врятованих від сексуального насильства, пов’язаного з війною, слід зберігати терпіння, давати врятованим виговоритися, слухати їх уважно, а також поважати їхнє право на приватність та анонімність. Водночас важливо розуміти, що забезпечити ефективну допомогу врятованим від сексуального насильства, пов’язаного з війною, можуть виключно кваліфіковані спеціалісти”, — каже Валерія Палій, президентка Національної психологічної асоціації.

Також у ЦДВ можна проконсультуватися щодо гуманітарної та медичної допомоги, знайти тимчасовий прихисток, розв’язати юридичні питання внутрішньо переміщених осіб тощо.

Соціальне відео, що вийшло до старту інформаційної кампанії, розповідає про відчуття та емоції, які переживають врятовані від сексуального насильства, пов’язаного з війною, а також про важливість підтримки постраждалих близькими та отримання професійної допомоги.

Адреси та контакти центрів можна дізнатися на сайті.

Читайте також у рубриці Slow news
infocus.goods випускає благодійний набір, присвячений любові до рідного дому
До нього ввійшли чорнозем, чорнобривці та автентичний глечик
Google випустив новий застосунок YouTube Create
Творці контенту можуть використовувати його для редагування відео
EmbroideredGem та фольклористка Ярини Сізик запустили спільну колекцію
На її створення дизайнерку надихнули святкові родинні фотографії початку ХХ сторіччя
Getty Images запускає власний генератор зображень 
Згенеровані зображення матимуть ліцензію Getty на використання та захист
Spotify представила інструмент для клонування голосів та перекладу подкастів
Спочатку на платформі з’являться переклади шоу від відомих авторів
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень