fbpx
Slow news

В Україні запустили документальний серіал про лайку

Ведучою стала письменниця Ірена Карпа
Мачулка Ангеліна, 10.05.2022

FILM.UA Group презентували документальний серіал про українську лайку “ЧИЙ Х*Й?”.

Зйомки проєкту розпочалися ще до війни. “ЧИЙ Х*Й?” досліджуватиме табуйовану сторону культурної спадщини українців і спростовуватиме хибну думку, ніби в нецензурної лексики немає українського коріння.

Кожен епізод документального серіалу розповідатиме про одне з п’яти найпопулярніших слів-матюків, його історію.

“Тема українських матюків у нашій культурі була завжди актуальною. Проте мало хто поза межами інститутів досліджував її та розповідав про неї. Ми вирішили це виправити. А зараз, із початком війни, коли російський військовий корабель уся країна посилає просто нах*й, проєкт “ЧИЙ Х*Й?” набув нових сенсів. Бо ми маємо не тільки правильно вказувати напрямок, але й доводити, що кожне слово у нашій мові — насправді наше, а не спадок від «старшого брата»”, — розповідає автор ідеї, креатор і режисер документального серіалу Дмитро Куєвда.

Ведучою проєкту стала письменниця, співачка, журналістка, телеведуча, перша секретарка з питань культури посольства України у Франції Ірена Карпа.

Консультантом і спікером “ЧИЙ Х*Й?” став філолог Остап Українець. Коментували своє ставлення до нецензурщини письменник Лесь Подерв’янський, стендап-комік Андрій Щегель, блогер Сергій Іванов, керівниця “Дикого Театру” Ярослава Кравченко, вокаліст гурту ТНМК Олександр “Фоззі” Сидоренко. На противагу їм виступив архієрей Православної Церкви України Євстратій Зоря.

Перший випуск проєкту “ЧИЙ Х*Й?” можна подивитися в національному онлайн-кінотеатрі SWEET.TV.

Читайте також у рубриці Slow news
Інші статті за темами
Slow news
News
Slow news
Підписатися
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень
Підпишись на нашу розсилку і будь в курсі всіх оновлень